Menu

Діти онлайн: інструкція для батьків

Веб-серфінг, соціальні мережі, чати, системи миттєвого обміну повідомленнями і навіть електронна пошта приховують безліч небезпек для маленьких користувачів. Сайти-двійники, які крадуть логіни і паролі до облікових записів, контент «дорослого змісту в результатах пошуку, спам, сумнівні посилання та пропозиції в чатах і соціальних мережах - лише короткий список.
Дети онлайн: инструкция для родителей
У багатьох веб-сервісах існують спеціальні захисні "батьківські" функції

Інструкцію для батьків з техніки безпеки використання Інтернету дітьми підготував Костянтин Ігнатьєв, керівник групи аналізу веб-контенту «Лабораторії Касперського».

Насамперед, батькам не варто забувати про елементарні правила безпечної поведінки дитини в Інтернеті, які варто пояснити йому завчасно. Дитина повинна знати, що в Інтернеті не можна залишати в публічному доступі або відправляти незнайомцям контактну інформацію, не слід переходити за посиланнями від невідомих адресатів, не варто звертати уваги на пропозицію безкоштовних подарунків або легкого заробітку.

Слід знати, що в багатьох пошукових системах, поштових серверах і чатах існують спеціальні захисні функції, які з легкістю можна налаштувати самостійно. У більшості популярних пошукових систем є опція так званого «Безпечного пошуку», яка передбачає фільтрацію сайтів сумнівного змісту в пошуковій видачі. При активації цієї функції пошукові машини виробляють фільтрацію не тільки за видачу сайтів, але і по видачі картинок на будь-який запит. Поштовий фільтр можна налаштувати таким чином, щоб він блокував всі повідомлення з певними параметрами. У багатьох додатках і онлайн-чатах існують вбудовані інструменти або спеціальні додатки і плагіни, які можуть блокувати спам.

|