Що чекає нас у 2030 році
У далекому 1989 році Intel випустив 486-й процесор з частотою 25 МГц, 1997 - суперкомп'ютер Deep Blue компанії IBM здобув перемогу над Гаррі Каспаровим, в 2012 - автомобіль Google Car був офіційно зареєстрований в штаті Невада, ставши першим транспортним засобом, яким дозволено переміщатися по звичайних дорогах без участі людини. Так що нас чекає в майбутньому? Не виключено, що в найближчі п'ять років смартфон перестане бути неодмінним атрибутом сучасної людини, поступившись місце доповненої реальності. Погана пам'ять на обличчя і проблеми з читанням вивісок іноземною мовою залишаться в минулому. Про це подбає спеціальне оптичний пристрій з вбудованою камерою, дисплеєм і комп'ютером. Безумовно, постійну присутність численних об'єктивів загострить проблему таємниці приватного життя, проте її вже зараз можна віднести до неминучої оборотній стороні медалі технологічного прогресу.
Величезні обсяги даних, які будуть проводитися у тому числі завдяки новим обчислювальних потужностей квантових комп'ютерів, поступово цілком переберуться з призначених для користувача пристроїв в хмари. Туди ж устремят свої погляди і традиційні киберзлоумышленники, які продовжать створювати руткіти, троянів і фішингові сторінки до тих пір, поки це буде приносити дохід. Звичайно, вірусні атаки майбутнього загрожують не тільки серйозними фінансовими втратами. Виявлений в 2010 році диверсійний черв'як Stuxnet довів, що шкідливе пз може мати і політичну підоснову. Мілітаризація кіберпростору породить легіони професійних вірусописьменників, оскільки створення троянів і здійснення веб-атак стане законним і навіть буде підтримуватися деякими державами.
Найважливішу роль у технологічному розвитку будуть грати успіхи в області штучного інтелекту. Наш розум, як і наші почуття, які бережна рука еволюції розвивала мільйони років, несподівано зіткнуться з технологіями, лежачими далеко за межами наших розумових здібностей. У якийсь момент можливості інтелектуальних систем будуть настільки перевершувати наші, що ми перестанемо розуміти механізми і логіку, які стоять за прийнятими ними рішеннями. Одночасно почнеться епоха, коли кіберзагрози будуть створюватися і використовуватися один проти одного не людьми, а машинами.
Однак говорити про те, що будь-який технологічний сценарій розвитку неминуче приведе людство до апокаліпсису, передчасно. «Майбутнє готує нам не тільки величезні ризики, але і приголомшливі можливості. На планеті, керованої комп'ютерами, не буде ні рутинної роботи, ні біржі праці. Кожен буде втілювати в життя свої мрії і розвивати власні таланти», - сповнений оптимізмом Магнус Калькуль. Однак для того, щоб все пішло за подібним сценарієм, потрібно ні багато ні мало зберегти здоровий глузд і самодисципліни. «В іншому випадку це буде сумна збіговисько апатичных ледарів!» - резюмує експерт.
Повна версія статті доступна тут.