Menu

Листопад 2012: спаму стало менше

У листопаді 2012 року експерти «Лабораторії Касперського» відзначили рекордно низьку частку спаму в поштовому трафіку, яка опустилася нижче 63% проти 68% у жовтні. Як і раніше, майже кожне друге незапрошенние електронне повідомлення розсилається з Азії, слідом за якою йдуть Північна Америка і Західна Європа. Україна в рейтингу країн-розповсюджувачів поштового сміття зайняла 18-е місце.

Ноябрь 2012: спама стало меньше
Приклад спам-листи на передноворічну тему В листопаді шахраї, які використовують в корисливих інтересах спам, проявили неабияку винахідливість там, де, здавалося б, важко придумати щось нове. Як завжди їх розрахунок будувався на використанні методів соціальної інженерії, а також недостатньою обізнаності користувачів про інструменти, які взяли на озброєння зловмисники. Так, приклади «нігерійського» спаму поповнилися повідомленнями, розісланими нібито від американського військового, якому вдалося захопити гроші руху «Талібан», отримані за продаж опіуму. Спамери пропонували спільно інвестувати «зароблені» кошти, так як у них не вистачає досвіду. Для цього довірливим користувачам потрібно було перевести певну суму на «організаційні потреби».

В останній осінній місяць традиційно активізуються розсилки передноворічного спаму. Найбільш популярна послуга, пропонована в цей період, - проведення свят корпоративів. Найкреативніші з листів на передсвяткову тематику оформлені у вигляді різдвяних листівок, що містять ще і рекламу. Послуги, пропоновані таким чином, - наприклад, створення різних інтернет - і мобільних додатків можуть не мати ніякого відношення до Нового року та Різдва. Причому, у багатьох «святкових» розсилках листопада використовувався графічний спам - як для залучення уваги користувачів, так і для обходу спам-фільтрів.

У листопаді істотні зміни відбулися в рейтингу шкідливих програм, які найчастіше опинялися у вкладеннях в спам-листах. У верхніх рядках тепер переважають ушкодження, які крадуть паролі не тільки від облікових клієнтів онлайн-банкінгу, але і від облікових записів користувачів будь-яких інших інтернет-сервісів.

«Міграція реклами легальних товарів і послуг на інші ресурси, включаючи соцмережі і купонні сервіси, не могла не позначитися на кількості спаму в пошті. Однак ця тенденція має і зворотні наслідки, оскільки в спам буде зустрічатися більше випадків шахрайства і вірусів, - прокоментувала Дарина Гудкова, керівник відділу контентних аналітиків «Лабораторії Касперського». - В передсвятковий період користувачам варто бути дуже уважними при отриманні листів з повідомленнями від різних магазинів, банків та інших фінансових систем. Не слід відкривати підозрілі вкладення, надіслані незнайомими відправниками, переходити на банківські сторінки на посилання в листі, і вже тим більше - вводити на відкрилися по підозрілих посилання сторінках персональну інформацію, особливо номери банківських карток, паролі і логіни від платіжних кабінетів».

Ознайомитися з повною версією звіту про діяльність спамерів в листопаді 2012 року можна на сайті www.securelist.com/ru.

|