Menu

Як врятувати втоплений телефон (оновлено)

Ви упустили свій новенький телефон або смартфон у воду. Зазвичай це означає, що апарат вже не врятувати, але ви не хочете здаватися.

Как спасти утопленный телефон (обновлено)

Насамперед після того, як сталася подібна катастрофа, з телефону повинен бути витягнутий акумулятор.

 

Волога викликає в електронних пристроях короткі замикання, які можуть завдати їм непоправної шкоди. Якщо ви упустили свій смартфон у воду, найважливіше - не витрачати час на те, щоб вимикати його за допомогою кнопки або просто оглядати. Насамперед необхідно витягти акумулятор: ні його - немає і енергії, а отже, коротке замикання неможливо.

Спроби відремонтувати залитий смартфон гарантії можна навіть не розглядати. Зараз практично у всіх мобільних пристроях встановлені датчики вологості, які реагують на потрапляння в них води. Навіть якщо ви ретельно просушіть апарат, у гарантійній майстерні все одно зрозуміють, що телефон контактував з водою, так як датчики вологості змінять свій колір.

Ви можете спробувати повернути свій смартфон до життя самостійно. Для цього вам доведеться повністю його розібрати. Наскільки складним виявиться цей процес залежить від виробника пристрою і його моделі. Щоб усвідомити собі, як це робиться, пошукайте ролик з прикладом розбирання вашого телефону на YouTube. Наберіть в рядку пошуку слово «disassembly» і назва моделі.

Постарайтеся від'єднати від материнської плати як можна більше деталей: екран, мікрофон, динамік і т. д. Якщо вам вдалося розібрати телефон, опустіть системну плату в резервуар з ізопропанолом (ізопропіловий спирт, який ви зможете придбати в будь-якій аптеці) і залиште там як мінімум на день. Потім вийміть її і залиште сушитися. Спирт розчинить воду, а потім досить швидко випарується сам. Простежте, щоб спирт проникнув в усі місця, куди могла просочитися вода.

Після того як плата остаточно просохне, знову опустіть її на день в спирт. Уникайте потрапляння в спирт будь-яких деталей телефону, крім безпосередньо системної плати, так як це може завдати їм шкоду - наприклад, видалити антиблікове покриття дисплея. Для другої просушки укладіть плату в сухе тепле місце - ізопропанол і розчинена в ньому вода повинні випаруватися без залишку. Краще всього помістити плату біля батареї центрального опалення, але на саму батарею її класти не варто. Залиште плату в цьому місці як мінімум на один день.

Після цього зберіть телефон, вставте акумулятор і натисніть кнопку увімкнути. В ідеалі ваш смартфон має запуститися без проблем.

Порада: Перш ніж занурювати в ізопропанол системну плату свого телефону, ви можете розчинити в ньому кілька шматочків каніфолі. Це допоможе вберегти апарат від корозії надалі.

|