Menu

У Instagram новий вид шахрайства

Корпорація Symantec повідомляє про виявлення шахрайської кампанії, здійснюваної за допомогою популярного сервісу Instagram. Користувачам пропонувалося підписатися на платну розсилку відео, яке, насправді, перебуває у відкритому доступі.

Вже досить давно об'єктом спамерів стали соціальні мережі. Як правило, активність спамерів на тому чи іншому ресурсі зростає по мірі зростання його популярності. Схоже, що сервіс обміну фотографіями Instagram нещодавно також став об'єктом такого роду шахрайств.

Вперше експерти Symantec зіткнулися з цим, коли невідомі користувачі стали залишати коментарі до фотографій користувачів, ніяк не пов'язані з зображеннями.

"Hi there, Get a FREE Game in my Profile, OPEN it up, Get 85.90$ :-) xx"

“Знайди БЕЗКОШТОВНУ гру в моєму профілі. ВІДКРИЙ і отримай 85.90$ :-) xx

Зміст розділу «про себе» в даному профілі було практично ідентично змісту залишеного коментаря, але, крім цього, включало укорочену посилання, що веде на сайт мобільного сервісу. В рамках цього сервісу «всього за €4.50 в місяць» пропонувалася розсилка зворушливого відеозаписів з тваринами. Щоб скористатися цією послугою, потрібно було повідомити свій номер телефону, після чого користувачеві не довелося б дивитися ті ж самі відео на Youtube безкоштовно.

 

В Instagram новый вид мошенничества
Сторінка платної послуги

Виявляється, такого роду афери можуть бути досить прибутковими. Наприклад, на посилання в профілі трохи більше, ніж за місяць, скликали майже 1000 разів. Якщо хоча б невелика частина цих людей підписалася на послугу, можна сказати, що афера вдалася.

Важливо відзначити, що Instagram - не єдина платформа для такого роду «кампаній», і вона має методами боротьби з ними.

|