Menu

Що українці роблять в Інтернеті

«Лабораторія Касперського» провела дослідження щоденної активності користувачів у Мережі. Виявилося, що українці найчастіше використовують різні інтернет-сервіси для спілкування, при цьому комунікація за допомогою електронних листів стала найпоширенішим варіантом відповіді.

Что украинцы делают в Интернете
Майже 97% українських користувачів щодня перевіряють свої поштові скриньки, пишуть і читають електронні повідомлення. У середньому по світові цей показник менше майже на 10%, а в Західній Європі, наприклад, і того менше - близько 83%.

Слідом за електронною поштою, одним з найпоширеніших варіантів проведення часу в Інтернеті стало спілкування в соціальних мережах - цю щоденну активність підтвердило трохи більше 91% користувачів. Чимала частка українців також любить спілкуватися за допомогою рішень видеоголосовой зв'язку, наприклад, Skype (близько 79%), і за допомогою сервісів миттєвих повідомлень (майже 62%).

Крім спілкування українці з радістю використовують Інтернет як джерело мультимедійних розваг і безкоштовного софта. Щодня близько 89% користувачів включають свої комп'ютери для того, щоб подивитися відео в Мережі, ще 79% українців слухають музику або радіо в Інтернеті, і майже 65% проводять якусь частину дня за онлайн іграми. Мисливців за безкоштовним програмним забезпеченням серед наших співвітчизників теж чимало майже 85%. А ось в тій же Західній Європі, наприклад, таких любителів «безкоштовного сиру» значно менше - близько 48%.

У той же час кількість користувачів, що розглядають Інтернет як інструмент для здійснення фінансових і торговельних операцій, в Україні сьогодні на порядок менше, ніж в середньому по світу або в розвинених європейських країнах. Однак їхня частка неухильно зростає. Вже зараз покупки в Інтернеті з особистих ПК щодня робить більше 55% українців. А трохи більше 39% громадян активно користуються системами онлайн-банкінгу.

Як показало дослідження, українці все частіше використовують ресурси Глобальної мережі. Багато з них вже не уявляють собі життя без щоденних виходів в Інтернет.

Дослідження користувачів Інтернету проведене незалежною дослідницькою компанією «O+K» спеціально для «Лабораторії Касперського» у травні 2012 року. В ході дослідження було опитано понад 11 тисяч користувачів у віці 16+, які проживають у країнах Латинської і Північної Америки, Європи, Близького Сходу, Азії і Африки.

|