Menu

SAFE: новий стандарт безпеки для корпоративних мобільних пристроїв

Компанія Samsung Electronics представила в Європі рішення для забезпечення безпеки передачі і зберігання даних за допомогою мобільних пристроїв в корпоративних мережах - SAmsung For Enterprise (SAFE).

SAFE: новый стандарт безопасности для корпоративных мобильных устройств
SAFE - це унікальний набір стандартів безпеки, які регулюють безпека процесів зберігання, передачі та шифрування інформації на Android-пристроях. Захищені стандартами SAFE гаджети легко контрольовані, і гарантують захист від витоку цінної корпоративної інформації.

Кількість мобільних пристроїв, як корпоративних, так і особистих гаджетів співробітників компаній, що підключаються до корпоративних мереж, з кожним роком зростає. Це, у свою чергу, ставить під загрозу збереження корпоративної інформації, і є проблемою для ІТ-департаментів більшості компаній. Саме забезпечення безпечного зберігання та передачі корпоративних даних за допомогою Android пристроїв стало основною причиною ініціювання програми SАmsung For Enterprise. Пристрої, захищені SAFE, покликані забезпечити захист корпоративної інформації, даних електронного листування та шифрування. Пристрої, що відповідають стандартам SAFE, надають ІТ-менеджерам компаній можливість контролю системи безпеки.

SAFE включає три складових: SAFE Platform, SAFE Partner Program та SAFE Quality Assurance.

SAFE Platform: платформа SAFE для смартфонів і планшетних ПК гарантує високий рівень захищеності даних корпоративних середовищ, завдяки використанню політик іт-безпеки Microsoft Exchange ActiveSync (EAS) і системи шифрування (ODE). Крім цього, рішення Samsung For Enterprise включає набір інструментів розробки (SDK).

SAFE Partner Program: Серед можливостей для потенційних партнерів варто відзначити набір рішень, які підтримують VPN і MDM для В2В-платформи Samsung. Провідні виробники VPN і MDM рішень активно розробляють власні рішення для смартфонів і планшетів Samsung. При цьому Samsung забезпечує розробників і партнерів не тільки великим набором засобів для розробки рішень, але також технічною підтримкою.

SAFE Quality Assurance: Проблема вибору мобільних пристроїв і гаджетів з високим рівнем фізичного захисту і забезпечення збереження даних в корпоративному середовищі стає більш ніж актуальною для бізнесу. Для вирішення цієї проблеми, компанія Samsung проводить аудит партнерських рішень, створених на базі стандартів програми SAFE. Це спрощує ІТ-департаментам компаній відбір пристроїв, відповідних стандартам надійності Samsung. Компанія продовжить розширювати експертизу партнерських рішень для програми SАmsung For Enterprise. Слід відзначити, що Samsung не несе відповідальність і не надає гарантії функціональності і продуктивності рішень партнерів. Експертиза рішень проводиться з метою визначення відповідності рішень стандартам безпеки SAFE.

Samsung розробив диференційовану В2В-платформу, яка включає в себе SDK для програмного забезпечення для розробки партнерами програми SАmsung For Enterprise нових додатків. Також компанія надає в розпорядження партнерів і розробників саму останню інформацію щодо регіональної специфіки і рішень за допомогою спеціального сайту, присвяченого програмі SAFE. Наявність на упаковці мобільного пристрою спеціального логотипу SAFE підкаже споживачеві, що воно підтримує стандарти безпеки SAFE. Перевірити, чи підтримує пристрій стандарти SAFE, можна зайшовши в Appstore на сторінку опису додатків.

Стати учасником програми SAFE можна тільки за спеціальним запрошенням. Серед членів Samsung Enterprise Alliance Program (SEAP) лише запрошені партнери можуть розробляти і впроваджувати рішення на базі програми SAFE. Компанія Samsung, у свою чергу, пропонує учасникам програми SAFE компетентну експертизу їх рішень і участь у спільних маркетингових заходах.

Програма SAFE, в даний час, поширюється тільки на категорії VPN і MDM рішень. Найближчим часом категорії рішень будуть розширені. Партнерські рішення, що підтримують платформу SAFE, за угодою між партнерами і компанією Samsung, будуть проходити експертизу по програмі SAFE Quality Assurance.

Всі пристрої Samsung, що підтримують стандарти безпеки SАmsung For Enterprise, перевіряються на відповідність внутрішніх критеріїв Samsung на сумісність з MDM і VPN рішеннями сторонніх компаній. Для перевірки сумісності, партнерські рішення для забезпечення безпеки тестуються на пристроях Samsung. Сторонні компанії-постачальники рішень для забезпечення безпеки, які дотримуються стандартів Samsung Quality Assurance, забезпечуватимуться набором правил Samsung Quality Assurance Guidelines, де детально описані вимоги до тестування рішень.

Програма SAmsung For Enterprise (SAFE) була вперше представлена компанією Samsung Electronics в рамках заходу Gartner Symposium/ITxpo 2012 в Барселоні.

|