Menu

Спаму в третьому кварталі 2012 року стало менше

Аналітики «Лабораторії Касперського» продовжують відзначати що спостерігається протягом року тенденцію скорочення частки спаму в загальній масі поштових розсилок.

У третьому кварталі 2012 року обсяг трафіку небажаних повідомлень зменшився порівняно з попереднім періодом на 2,8% і склав 71,5%. Разом з тим експерти зафіксували значне збільшення кількості шкідливих розсилок - з 3% до 3,9% - і це зростання можна назвати ще однією тенденцій року.

Певною мірою зниження частки спаму в третьому кварталі обумовлено традиційним спадом ділової активності влітку. Але тенденція скорочення спамерських розсилок пов'язана також з тим, що рекламні повідомлення поступово йдуть з електронної пошти на інші майданчики: банери, соціальні мережі, купонні сервіси, контекстну рекламу. Тому навіть невеликий сплеск післявідпускний активності у вересні не зміг змінити загальну картину скорочення кількості спаму.

 

Спама в третьем квартале 2012 года стало меньше

Відтік цілком чесних рекламних повідомлень із пошти закономірно веде до збільшення частки більш кримінального спаму, що містить шкідливі вкладення і рекламу заборонених товарів або ж використовує шахрайські прийоми.

Особливу увагу спамерів в третьому кварталі залучили купонні сервіси, чиї бренди зловмисники використовували для поширення шкідливих посилань і вкладень. Найактивніше при цьому вони експлуатували популярний у всьому світі купонний сервіс Groupon: у нібито офіційної розсилці з новими пропозиціями зловмисники відправляли довірливим користувачам посилання на ресурс з експлойтів.

Що стосується географії розповсюдження спаму, то за перші три місяці другого півріччя тут відбулися деякі зміни. У аж ніяк не лестном рейтингу країн-джерел спаму в третьому кварталі значно посилили свої позиції США, завдяки чому вся Північна Америка набрала 27,05% і в списку найбільш спамерських регіонів зайняла друге місце. Перше місце тут традиційно залишилося за Азією, на частку якої припадає майже половина світового спаму (49,50%). Латинська Америка опинилася на третьому місці, набравши 7,34%, а ось четверте місце з невеликим відривом дісталося Західній Європі (6,86%), яка в третьому кварталі 2012 року змогла сильно обігнати за спам-активності Східну Європу (3,64%).

|