Menu

DDoS-боти люблять українські комп'ютери

У першому півріччі 2012 року хвиля DDoS-атак в Інтернеті не вщухав. За даними «Лабораторії Касперського», Україна зайняла дев'яте місце в світі за кількістю комп'ютерів, заражених популярними сімействами DDoS-ботів, яких на її території виявилося близько 3%.

DDoS-боты любят украинские компьютеры

Статистика, отримана за допомогою системи KSN, продемонструвала, що на території України в першому півріччі 2012 року було зафіксовано 2,81% комп'ютерів, заражених деякими популярними сімействами DDoS-ботів. Серед цих родин більшість мають російське походження, так як поширюють на російськомовних форумах, кілька китайських родин, а також сімейства невідомого походження. На першому місці в цьому півріччі опинилася Росія (15,35%), на другому Індія (11,12%), третє зайняв Китай (8,15%). Найдовша DDoS-атака, зафіксована в першому півріччі, тривала 94 дня 4 години 58 хвилин і була націлена на сервер онлайн ігри, при цьому середня тривалість DDoS-атак склала 16 годин 24 хвилини.

За найгучніші випадки в першому півріччі відповідальна вже всім відома група Anonymous, яка продовжує атакувати державні сайти. Так, наприклад, 10 лютого був атакований сайт ЦРУ cia.gov, а на Твіттер-акаунті @YourAnonNews був розміщений твіт про атаку. Крім того, з Anonymous також пов'язані атаки на сайти міністерства внутрішньої безпеки США, британської секретної розвідувальної служби MI6, міністерства внутрішніх справ Великобританії і міністерства юстиції США.

У минулому півріччі Україна стала джерелом 12% DDoS-трафіку, зафіксованого системою Kaspersky DDoS Prevention, що захищає сайти низки російських компаній. На цей раз, Україна залишила ТОП-10 країн і зупинилася на 15 місці, знизивши потік DDoS-трафіку до 2%. Лідерами за кількістю атак стали США (19%), Китай (12%) і Японія (8%). Як бачимо, розподіл країн в черговий раз сильно змінилося порівняно з попереднім півріччям. Це може свідчити лише про те, що в кожної атаки вибирається непередбачувана стратегія вибору атакуючих країн, що, в кінцевому рахунку, призводить до таким змінюються рейтингах.

|