Menu

Скоро кіберзлочинність буде небезпечніше нестабільної економіки

У 2012 році кіберзагрози опинилися на другому місці в списку ключових проблем бізнесу, поступаючись по популярності тільки неприємностей, пов'язаних з нестабільною економікою. Такі дані дослідження, проведеного «Лабораторії Касперського» спільно з компанією B2B International в 2012 році. В ході дослідження свою думку про інформаційної безпеки висловили понад 3000 IT-фахівців компаній з 22 країн світу.

Скоро киберпреступность будет опаснее нестабильной экономики
На думку 44% російських фахівців, кіберзагрози входять у трійку найбільш серйозних бізнес-проблем, причому 15% вважають цю загрозу найбільш небезпечною. В цілому діяльність кіберзлочинців лише трохи поступається в списку небезпек економічної нестабільності (59%) і з помітним відривом випереджає інші бізнес-проблеми.

У майбутньому актуальність проблем, пов'язаних з інформаційною безпекою, буде тільки рости. На думку представників бізнесу, в найближчі два роки кіберзагрози будуть представляти найбільшу небезпеку для компаній, випереджаючи навіть проблеми в економіці. Те, що побоювання бізнесу небезпідставні, підтверджує статистика «Лабораторії Касперського», що вказує на неухильне зростання активності кіберзлочинців. Так, в 2011 році «Лабораторія Касперського» виявляла в середньому близько 70 тисяч нових шкідливих програм щодня, а в цьому році цей показник зріс до 125 тисяч. Ще активніше зростає кількість шкідливого пз для мобільних платформ, в першу чергу для Android: за 2011 рік кількість шкідливих об'єктів збільшилася в 200 разів. Особлива небезпека криється в тому, що зараз мобільні пристрої все частіше використовуються для доступу до корпоративної інфраструктури і важливої інформації.

Ще одна серйозна проблема для бізнесу - цільові атаки на інфраструктуру з метою крадіжки критично важливої інформації. Для їх здійснення використовуються спам-розсилки, уразливості «нульового дня», шкідливі скрипти і інші прийоми. Тому для відбиття атаки компанії доводиться забезпечувати безпеку всіх елементів інфраструктури: комп'ютерів співробітників, і файлових серверів, інтернет-шлюзів, віртуальних машин, а також мобільних пристроїв.

З повною версією звіту про результати дослідження «Інформаційна безпека бізнесу, 2012» можна ознайомитися за адресою www.kaspersky.ru/beready/latest-thinking.

|