Menu

32% користувачів вже стикалися із зараженими "флешками"

Зараження комп'ютера за допомогою переносних носіїв даних (оптичних дисків або накопичувачів USB) використовується значно рідше, ніж атаки в онлайні. Тим не менш, з зараженими «флешками» користувачі зустрічаються дуже часто.

 

32% пользователей уже сталкивались с зараженными "флешками"
32% власників комп'ютерів вже стикалися із зараженими носіями даних. Навіть якщо користувач впевненим у безпеці свого комп'ютера, заражена флешка, передана йому колегою або членом сім'ї, може призвести до втрати важливих даних.

 

Ще один досить поширений спосіб крадіжки даних користувача - перехоплення під час передачі по бездротових мереж, зокрема Wi-Fi. Зараз багато пункти громадського харчування та громадські місця пропонують своїм відвідувачам відкриті точки доступу, часто не використовують пароль для авторизації та шифрування. Це означає, що підключитися до них може будь-який бажаючий, а перехоплення і аналіз трафіку не складе особливої праці для зловмисника.

Як з'ясували фахівці O+K Research, незахищені громадські мережі в Україні використовують 56% власників смартфонів і 63% власників планшетів. Не відмовляються від безкоштовного Wi-Fi і власники ноутбуків - 33%. При цьому більше половини опитаних використовують загальнодоступні мережі щодня або, як мінімум, 2-3 рази в тиждень. Досить жахлива статистика, яка свідчить про те, що користувачі недооцінюють небезпека безкоштовного Wi-Fi. В той же час уникнути втрати даних внаслідок перехоплення досить просто - не користуватися відкритими бездротовими мережами, і вибирати захищені точки доступу.

Якщо все ж використовуються відкриті точки доступу, при цьому варто з особливою обережністю проводити будь-які фінансові операції в Мережі. Найбільший інтерес для зловмисників представляють дані кредитних карток. Їх можна викрасти, наприклад, заманивши користувача на підроблений сайт, де він сам введе свої дані у форму. Для доступу до рахунку в платіжній системі, як правило, потрібні ім'я користувача і пароль, плюс платіжний пароль для грошових операцій. Їх зловмисники можу отримати шляхом перехоплення трафіку, якщо він передається через незахищене протоколу або відкритої мережі Wi-Fi.

|