Menu

Що загрожує Заходу в Мережі?

Експерти «Лабораторії Касперського» провели дослідження інформаційних загроз найбільш актуальних для країн Західної Європи і Північної Америки.

Что угрожает Западу в Сети?

Аналіз показав, що широке проникнення Інтернету і активне використання американцями та європейцями можливостей Мережі сприяє зростанню кіберзлочинності в цих регіонах, а відносна захищеність користувачів і знання ними елементарної «мережний гігієни» змушує зловмисників використовувати нові технології і методи соціальної інженерії.

На сьогоднішній день майже половина західних країн входить в ТОР 20 за кількістю інтернет-користувачів, причому для більшості жителів Мережа вже давно є не тільки джерелом інформації, але і майданчиком для спілкування, здійснення покупок і оплати послуг. Крім того, жителі Європи і Америки традиційно зберігають більшу частину заощаджень у банках і для проведення фінансових операцій дуже активно використовують онлайн або мобільний банкінг. Свою безпеку вони, як правило, забезпечують використанням ліцензійного пз, вбудованих засобів захисту, а також наявністю елементарних знань в області безпечної поведінки в Мережі. У першому півріччі 2012 року більше половини комп'ютерів (62,4%) в цих регіонах працювали під ОС Windows 7, що володіє більш досконалими захисними механізмами.

Однак відносна захищеність комп'ютерів в західних країнах змушує зловмисників приймати контрзаходи: створювати нові технології і методи обману користувачів. Пройшовши необхідну «обкатку», вони згодом застосовуються і в інших регіонах. Оскільки початковою метою переважної більшості кіберзлочинців є отримання вигоди, основними засобами її досягнення стають троянські програми, які використовуються для крадіжки фінансової інформації користувачів і здирства, а також різні шахрайські схеми з використанням псевдо-антивірусів, підміни пошукової видачі, блокерів і т.д. При цьому зловмисники завжди беруть до уваги локальну специфіку і менталітет жителів конкретних країн, у яких вони діють. Так, наприклад, троянець Flashfake, який заражав комп'ютери, що працюють під управлінням Mac OS X, поширювався в основному в країнах Західної Європи і Північної Америки, де традиційно популярна продукція компанії Apple.

«Кіберзлочинці наживаються на користувачів Західної Європи і Північної Америки в першу чергу з допомогою крадіжки фінансової інформації, за рахунок обману користувачів і вимагання грошей, - коментує Юрій Намісників, провідний антивірусний експерт «Лабораторії Касперського». - В цьому регіоні розташована велика кількість комп'ютерів, заражених ботами, які збирають фінансові дані, поширюють псевдо-антивіруси і підміняють трафік користувачів. Цифри лише підтверджують це: більш 70% атак ботів Sinowal, більше 40% атак ботів SpyEyes, які збирають фінансову інформацію, і 67% випадків виявлення псевдо-антивірусів в першому півріччі 2012 року припало на користувачів саме цих регіонів». Однак з розвитком системи онлайн-банкінгу в країнах СНД схожа ситуація неминуче складеться і в нашій країні.

Повний текст дослідження «Географія кіберзлочинів. Західна Європа і Північна Америка» доступний тут.

|