Menu

Як українці звертаються зі своїми паролями

Підібраний або вкрадений зловмисником пароль може стати ключем до всієї інформації про користувача: починаючи від персональних фотографій і закінчуючи номером кредитної карти. Тому для численних онлайнових сервісів рекомендується використовувати складні паролі.

Как украинцы обращаются со своими паролями

Вкрай бажано не використовувати один і той самий пароль на різних сервісах. Інакше користувач може втратити не тільки важливі дані, але частинку своєї «цифровий» особи - наприклад, разом з доступом до сторінці в соціальній мережі. Дослідження, проведене напередодні запуску Kaspersky Internet Security 2013 за замовленням «Лабораторії Касперського» компанією Про+До Research в 25 країнах світу показує, що загрозу простих паролів користувачі поки не усвідомили: дані 34% опитаних практично не захищені.

Згідно з результатами опитування, досить часто використовуються зовсім небезпечні паролі, які легко підібрати навіть без використання спеціальних методик. Мова йде про дату народження (16%), middle name (3%) або прізвисько домашньої тварини (6%) - цю та іншу подібну інформацію можуть дізнатися не тільки близькі друзі та родичі. Її без особливо праці можна знайти в Інтернеті, наприклад, в соціальних мережах, зловмисникові потрібно лише проявити трохи кмітливості. Ще 15% опитаних використовують поєднання цифр «123456» або схоже, а 6% - слово «пароль». Така «захист», так само як і інші паролі, засновані на простих словах, може бути легко розкрита за короткий час.

Ще одна проблема безпеки, на яку користувачі рідко звертають увагу, - використання повторюваних паролів. Такий підхід дозволяє не перевантажувати пам'ять великою кількістю цифробуквенных комбінацій, але якщо один пароль потрапить у руки кіберзлочинців, вони зможуть отримати доступ до одразу декількох сервісів або програм. За даними O+K Research в Україні 6% опитаних встановлюють один пароль на всі облікові записи, а 34% - використовують лише декілька паролів. З урахуванням того, що третина українських учасників дослідження (65%) використовують 5 і більш захищених паролем сервісів та додатків, можна уявити собі масштаб «дірки» в захисті.

Оскільки користувачі обмежуються лише кількома паролі для всіх облікових записів, вони ризикують втратити важливу інформацію, адже злом одного пароля, теоретично може призвести до злому інших. Зважаючи на те, що сьогодні найбільш привабливою мішенню для кіберзлочинців є фінанси, злом облікового запису Інтернет банкінгу, для якої використовується елементарний пароль, не складає особливих труднощів. Технологія Безпечні платежі, яка входить в Kaspersky Internet Security 2013, забезпечує надійний захист користувачів при здійсненні фінансових операцій через системи онлайн-банкінгу та платіжні системи.

Як вже згадувалося вище, місце зберігання пароля відіграє важливу роль у справі захисту інформації. Більшість користувачів (51%) віддає перевагу їх запам'ятовувати, що досить непогано, але часто є наслідком спрощення паролів і використання одного пароля для декількох облікових записів. Плюс, 51% опитаних зізналися, хоча б раз забували потрібний пароль. 11% просто записують паролі на стікер і наклеюють на монітор, а 34% використовують для цього звичайний паперовий блокнот. Спеціальні програми для зберігання паролів використовують лише 6% опитаних, хоча саме такі рішення здатні максимально захистити дані користувача.

|