Menu

Що шукають діти в Інтернеті

В умовах зростання проникнення Інтернету в життя дітей продовжує зростати занепокоєння батьків легкістю доступу до небажаного контенту в Мережі.

Експерти «Лабораторії Касперського» проаналізували дані про спрацьовування функції «Батьківський контроль», отримані за допомогою хмарної системи моніторингу загроз Kaspersky Security Network (KSN) за останні півроку. В результаті сайти категорій «Порнографія та еротика», «Соціальні мережі» і «Нелегальний софт», відповідно до загальносвітової статистикою, лідирують з великим відривом від інших. При цьому кількість спроб виходу на сайти з порнографічним змістом становить 60 млн. на місяць, що майже в 4 рази перевищує показник категорії, що йде на другому місці. Спрацьовування «Батьківського контролю» відбувається в тих випадках, коли діти випадково або навмисно переходять на сайти з небажаним змістом.

Дана статистика актуальна для російського ринку, але, думаємо, буде цікава і українським батькам. Російська трійка лідерів загалом відповідає світовим тенденціям. Так, на спробу перейти на ресурси «для дорослих» в нашій країні «Батьківський контроль» спрацьовував у 42,45% випадків. У випадку з соціальними мережами показник склав 19,06%. Традиційно популярний неліцензійних софт - кількість спрацьовувань по відповідній категорії перевищує світові показники майже на 2% і становить 16,47%. Є в розподілі і тривожний показник: на четвертому місці опинилася категорія «зброя» (6,42%).

 

Что ищут дети в Интернете
Спрацьовування функції «Батьківський контроль» в Росії

Докладні результати дослідження експертів «Лабораторії Касперського» доступні у статті «Статистика спрацьовування модуля «Батьківський контроль» в різних країнах», опублікованій на сайті www.securelist.com/ru/blog.

|