Menu

Нові технології та інструменти для боротьби з витонченими погрозами

«CHIP Україна» продовжує серію інтерв'ю з представниками найбільших учасників ринку антивірусних рішень щодо їх досягнень у 2013 році та планів на наступний рік. В ексклюзивному інтерв'ю «CHIP Україна» на запитання відповідає виконавчий директор ESET в Україні Олексій Герасимчук

Новые технологии и инструменты для борьбы с изощренными угрозами
Новые технологии и инструменты для борьбы с изощренными угрозами

1.       Чим Вам запам'ятався 2013 рік?

Рік, що минає, в цілому можна назвати успішним для нашої компанії. Вийшли нові продукти та інструменти для виявлення прихованих загроз, спрямованих на комп'ютери під управлінням операційної системи Windows і широко популярної сьогодні платформи Mac OS X. Були оновлені рішення для корпоративних користувачів. Спеціалісти ESET розробили нові рішення для захисту пристроїв під управлінням Android, а також представили унікальне рішення для захисту мобільних співробітників компаній. Крім того, була запущена нова програма співпраці ESET Alliance Technology, основною метою якої є розширення захисту корпоративних користувачів за допомогою ІТ-рішень з безпеки, які легко інтегруються з продуктами ESET.

2.       Яке положення на ринку України займає Ваша компанія?  

Продуктова лінійка ESET продовжує розвиватися у відповідності з потребами споживачів, при цьому якість продуктів традиційно залишається на найвищому рівні. Як наслідок, рішення ESET отримують визнання все більшої кількості користувачів, а частка ESET на ринку антивірусного програмного забезпечення росте у всіх секторах - домашні користувачі, корпоративні структури і державні організації. Таким чином, можемо сказати, що наша компанія продовжує посилювати лідируючі позиції на українському ІТ-ринку.

3.       Які загрози, за підсумками року, Ви вважаєте найбільш небезпечними для користувачів в Україні? Як розвиваються шкідливі програми?

Фахівцями ESET була відзначена висока активність шкідливих програм, що розповсюджуються через різні Інтернет-ресурси, за допомогою яких вони здійснюють крадіжку персональної інформації користувачів.

Однією з основних проблем залишається добре відомі вже всім ботнети - мережі комп'ютерів, інфіковані вірусами, які дозволяють дистанційно керувати зараженими машинами. Як правило, ці зомбі-машини використовуються зловмисниками для розсилки спаму, здійснення атак на веб-сайти, поширення шкідливих програм і багатьох інших видів незаконної діяльності.

Також все частіше користувачі стають жертвами так званих «хмарних» атак - шкідливі атаки спрямовані на крадіжку конфіденційної інформації, що зберігається в «хмарі».

Крім цього, в 2013 була відзначена різка спалах активностей троянських програм, які шифрують дані користувачів, блокують робочий стіл і вимагають викуп жертви за відновлення коректної роботи програмного забезпечення.

4.       Які операційні системи були атаковані більше інших?

Поряд з атаками на широко популярну ОС Windows, у 2013 році на 60% збільшилася кількість загроз під мобільну платформу Android. Основними видами діяльності шкідливих програм під цю операційну систему є крадіжка інформації (шпигунське ПЗ), відправлення дорогих SMS-повідомлень і перетворення мобільних пристроїв в «зомбі» (ботнети). В останньому випадку вони отримують можливість віддаленого управління зараженим пристроєм, а саме - виконувати різні дії, встановлювати інші шкідливі програми, здійснювати крадіжку конфіденційної інформації, змінювати конфігурації параметрів і багато іншого. Також фахівцями ESET була відзначена висока активність руткітів для OS X. У зв'язку з відкритим онлайн доступом до бібліотек для створення даних загроз, значно збільшилася кількість жертв таких видів руткітів, які використовуються кіберзлочинцями, щоб непомітно стежити за діями користувачів і здійснювати крадіжку інформації з комп'ютерів Mac.

5.       Як розвивається захист мобільних пристроїв з допомогою Ваших технологій?

В останні роки спостерігається тенденція швидкого розвитку загроз саме під мобільні платформи. У зв'язку з цим спеціалісти компанії ESET розробили і випустили на ринок новий продукт ESET Mobile Security для Android, призначений для забезпечення максимального захисту смартфонів і планшетів навіть у найменш безпечної середовищі. Дане рішення побудовано на основі передових технологій виявлення загроз, володіє функціями, які дозволяють забезпечити надійний захист навіть від найбільш витончених видів загроз, блокувати SMS-повідомлення та дзвінки в заданий час, здійснювати моніторинг встановлених додатків, заблокувати пристрій у разі його втрати або крадіжки і багато іншого.

6.       Наскільки концепція BYOD вписується в технології захисту, розроблені вашою компанією?

Сьогодні співробітники все частіше використовують для роботи власні пристрої, що створює додатковий ризик зараження корпоративної мережі. У зв'язку з цим виникає необхідність забезпечення безпеки в ІТ-середовищі підприємства з використанням підходу BYOD. У 2013 році компанія ESET оголосила про вихід нового рішення ESET Secure Authentication, яке забезпечує потужну аутентифікацію при віддаленому доступі до корпоративної мережі та конфіденційних даних. Даний продукт ESET включає в себе додаток для мобільних пристроїв співробітників компанії і серверний додаток, яке легко інтегрується з MMC (Microsoft Management Console) і ADUC (Active Directory Users & Computers). При доступ до корпоративної мережі через VPN або OWA співробітники компанії отримують разовий пароль на свої мобільні пристрої, який використовується для доповнення та посилення звичайного процесу аутентифікації. Таким чином, забезпечується захист конфіденційної інформації компанії від зловмисників, атак, здійснюваних з допомогою відновлення пароля за словником, підбору ключів та інших видів діяльності кіберзлочинців.

7.       Розкажіть про плани компанії на наступний рік.

Основним завданням для нашої компанії залишається розвиток і закріплення лідируючих позицій на українському ринку антивірусних продуктів. І це стосується не тільки бізнесу. Продуктова лінійка ESET також буде розширюватися у відповідності з потребами користувачів. Спеціалісти ESET планують продовжувати розробку нових технологій і інструментів, тим самим надаючи рішень ESET здатність ефективно протистояти невідомим, а також найбільш витончених видів загроз. Крім того, для забезпечення інформаційної безпеки наших користувачів, особливо корпоративного і державного сектору, буде продовжувати розвиватися програма співпраці ESET Alliance Technology. Основною метою даного альянсу є розширення захисту підприємств і різних організацій з допомогою додаткових ІТ-рішень з безпеки, які легко інтегруються з продуктами ESET.

Додатково
|