Menu

Користувачі Instagram наражають на небезпеку свої акаунти заради лайків

Корпорація Symantec з'ясовує, що багато користувачів популярного сервісу Instagram добровільно передають логін та пароль свого Instagram-аккаунта спеціальним додатком InstLike з метою безкоштовно отримати додаткову кількість лайків і передплатників. В результаті, користувачі InstLike віддають контроль над своїм акаунтом, перетворюючи його в бота, який ставить лайки і підписується на акаунти інших людей.

Пользователи Instagram подвергают опасности свои аккаунты ради лайков

Сторінка привітання і входу в InstLike

Додаток під назвою InstLike, доступне для пристроїв під управлінням iOS і Android, було розміщено в магазинах Apple App Store і Google Play. Компанії Google і Apple вже видалили додаток зі своїх магазинів, однак зловмисників це не зупинило: при відвідуванні сайту InstLike користувачів перенаправляють на сайт likefol.com, де під новим ім'ям пропонується завантажити те ж саме додаток. Крім цього, ввести логін і пароль від свого Instagram-аккаунта користувачі можуть прямо на сайті.

Творці InstLike обіцяють, що користувачі отримають лайки і передплатників абсолютно безкоштовно, однак ці «безкоштовні» послуги в соціальних мережах, як правило, зовсім не безкоштовні. У випадку c InstLike, додаток просить користувача надати його логін і пароль, в той час як для отримання законного доступу до особистих даних користувачів розробники повинні використовувати Instagram API.

«Викрадення» акаунтів Instagram з метою самопросування

В результаті, користувачі InstLike віддають контроль над своїм акаунтом, перетворюючи його в бота, який ставить лайки і підписується на акаунти інших людей. В ході випробування, проведеного фахівцями Symantec, додаток одразу почало ставити лайки і підписуватися на чужі сторінки без якого б то не було згоди з боку

Лайки і передплатники на продаж

У InstLike введена і віртуальна валюта - монети (coins), які продаються за справжні гроші та на які можна придбати додаткові лайки і передплатників.

Монет Ціна від 100 $1.00 до 5 000 $50.00
Пользователи Instagram подвергают опасности свои аккаунты ради лайков

Купівля монет InstLike за справжні гроші

Так, за одну монету можна купити один лайк, а за одного передплатника доведеться віддати 10 монет.

Послуга Ціна 1 лайк 1 монета 1 передплатник 10 монет 1 день преміального обслуговування 20 монет

Преміальний сервіс коштує 20 монет і дає користувачеві більше гнучкості в управлінні функцією автолайков, наприклад дає можливість почати автоматично ставити лайки за вказаною користувачем хештэгу. При цьому InstLike спеціально ставить лайки з заданою періодичністю, щоб аккаунт не порахували за бота і не заблокували.

Незалежно від того, встановлено програму чи ні, будь-який користувач Instagram може безкоштовно отримати 20 лайків, опублікувавши фотографію і додавши до неї коментар певного змісту.

Пользователи Instagram подвергают опасности свои аккаунты ради лайков

InstLike ставить лайки фотографій, перший коментар яких відповідає заданим текстом

 Користувачі також можуть заробляти монети, запрошуючи інших людей приєднатися до InstLike. А на YouTube ми виявили відео, в якому розповідалося, як створювати фальшиві Instagram-акаунти, для того щоб заробляти додаткові монети.

Автолайкинг спотворює реальну статистику

Близько півмільйона фотографій Instagram позначені хештэгом #instlike_com,і в цілому вони набрали понад 9 млн. автолайков. Однак, оскільки користувачі не можуть видалити відповідний коментар з хештэгом відразу після того як вони отримали свої безкоштовні 20 лайків, загальне число автолайков, згенерованих цим додатком, швидше за все, вище.

За даними Google Play Store, додаток InstLike було завантажено від 100 000 до 500 000 разів. Магазин Apple App Store не надає такої статистики, проте відомо, що із-за можливості купувати лайки за реальні гроші Instlike зайняв 145-е місце в списку найкасовіших додатків на iOS. Для порівняння, надзвичайно популярна гра Temple Run 2 займає в цьому списку лише 181-е місце.

Пользователи Instagram подвергают опасности свои аккаунты ради лайков

Користувачі Instagram добровільно стають частиною соціального ботнету

Коли мова йде про соціальні мережі, «цифри не брешуть» - число " лайків " і передплатників користувача є показником його успіху і соціального впливу, так що у людей з'являється психологічне прагнення роздобути більше лайків і передплатників. Сервіси типу InstLike задовольняють таку потребу, проте користувачі платять за це дорогу ціну: вони добровільно віддають дані свого облікового запису якимось стороннім людям і фактично стають частиною ботнету в соціальній мережі.

InstLike порушує пункти угоди Instagram і угоди про использваонии Instagram API:

  • ви погоджуєтесь не випрошувати, не збирати і не використовувати дані облікових записів інших користувачів Instagram;
  • ви не повинні використовувати Instagram API в цілях автоматичної публікації контенту в Instagram, включаючи лайки і коментарі, які не були створені користувачем Instagram.

Якщо ви встановили додаток InstLike на свій пристрій, вам необхідно негайно видалити його і поміняти пароль для вашого облікового запису. Поки ви не зміните пароль, ваш акаунт буде автоматично продовжувати ставити лайки і підписуватися на інших користувачів.

Порада: ніколи не ділитися даними облікового запису зі сторонніми додатками і сервісами. Сторонні додатки і сервіси зобов'язані здійснювати доступ до даних вашого облікового запису за допомогою офіційних API і протоколів авторизації.

Додатково
|