Menu

Dr.Web для Android - 11 мільйонів загроз у вересні

За вересень 2013 року Dr.Web для Android зафіксував понад 11 мільйонів випадків спрацьовування антивірусного монітора при виявленні шкідливого або сумнівної та більше 4 мільйонів випадків виявлення шкідливих програм при скануванні мобільних пристроїв на вимогу користувачів.

Аналіз зібраної з використанням Антивіруса Dr.Web для Android статистики показав: у вересні 2013 року користувачі запускали сканування близько 17 000 000 разів, при цьому наявність шкідливого або сумнівної було зафіксовано більше 4 000 000 разів. А оскільки у разі виявлення на мобільному пристрої відразу декількох загроз вони відображаються в програмному продукті списком в одному вікні, реальна кількість виявлених шкідливих програм трохи вище зазначеної цифри.

Якщо сканер запускається на вимогу користувача, то монітор працює постійно, захищаючи пристрій в безперервному режимі. На відміну від сканера, в період з 1 по 30 вересня 2013 року резидентний монітор Антивіруса Dr.Web для Android при виявленні шкідливих або небажаних програм, а також при спробах скопіювати або встановити їх на захищається пристрій спрацював близько 11 500 000 разів. При цьому щодоби фіксувалося близько 450 000 випадків спрацьовування монітора. Пік виявлення загроз для мобільної платформи Android припав на 21 вересня 2013 року - в цей день відбулося 489 357 спрацьовувань антивірусного монітора. Активність резидентного монітора Антивіруса Dr.Web для Android за кількістю спрацьовувань у вересні 2013 року представлена на діаграмі нижче.

Dr.Web для Android - 11 миллионов угроз в сентябре

Вельми примітно географічний розподіл користувачів, на яких пристроях фіксувалося спрацьовування монітора Антивіруса Dr.Web для Android. Переважна їх більшість (понад 3 500 000 випадків) проживає на території Росії, на другому місці з показником 1 800 000 несподівано виявилася Саудівська Аравія, третю позицію зі значенням 1 700 000 займає Ірак. Україна з показником 670 000 спрацьовувань - лише на четвертому місці. Географічне розподіл виявлених випадків зараження працюють під управлінням платформи Google Android мобільних пристроїв у вересні 2013 року показано на ілюстрації.

Dr.Web для Android - 11 миллионов угроз в сентябре

Статистика розподілу користувачів по країнах та регіонах, пов'язана з виявленням загроз за допомогою антивірусного сканера Dr.Web для Android, показує в цілому схожу картину, з незначними відмінностями: зафіксовано 145 564 випадків виявлення шкідливого ПО у пакистанських користувачів, 113 281 - у користувачів з Малайзії та 103 192 у жителів В'єтнаму. Цікавий факт: незважаючи на те, що жителі Японії складають досить значну частку від загальної кількості користувачів Dr.Web для Android (9,45%), випадки виявлення шкідливих програм на їх пристроях досить рідкісні: всього за минулий місяць було виявлено лише 54 767 спрацьовувань антивірусного монітора і 4 324 випадку виявлення шкідливого ПО антивірусним сканером. За загальною кількістю заражень Японія знаходиться на 54-му місці серед інших країн: побічно це може свідчити про високий ступінь обізнаності японських користувачів щодо ситуації у сфері інформаційної безпеки, а також про високу культуру використання ними додатків для мобільної ОС Android.

Найбільш розповсюдженою загрозою для операційної системи Android, як і раніше, залишаються троянці сімейства Android.SmsSend. На другому місці за кількістю відомих модифікацій знаходяться троянці сімейства Android.SmsSpy, на третьому - програми-шпигуни сімейства Android.Spy. Крім того, вельми поширені троянські програми Android.DownLoader, Android.Backdoor, Android.Gingersploit, Android.Basebridge і Android.Fakealert, а також всілякі рекламні інструменти, наприклад, not a virus Tool.SMSSend, not a virus Tool.Rooter і not a virus Adware.Airpush. Наведена вище статистика показує: шкідливі програми представляють серйозну небезпеку для користувачів платформи Google Android, тому власникам мобільних пристроїв варто всерйоз задуматися про вибір надійних засобів для їх захисту.

|