Menu

Як поводився спам у другому кварталі 2012

За даними "Лабораторії Касперського", частка спаму в поштових скриньках продовжує неухильно знижуватися і за підсумками другого кварталу 2012 року склала в середньому 74,3%, що на 2,3% менше показників початку року. Крім сезонних факторів така тенденція почасти була обумовлена і непростою економічною ситуацією в глобальній економіці.

Как вел себя спам во втором квартале 2012
В російськомовному сегменті Інтернету змінилася тематика спам-розсилок. Незважаючи на сезон відпусток, у вказаний період був відзначений незвичайно низький відсоток рубрики «Відпочинок і подорожі». Це пояснюється не тільки переходом рекламодавців на легальну рекламну площадку купонних сервісів, але і проблемами, які почали відчувати багато дрібні і середні турфірми, що неминуче призводить до зниження кількості їх реклами. В той же час, зростає частка повідомлень про продаж нерухомості (+6,5%), яка перевищила 26%. Здебільшого пропонуються об'єкти в країнах, котрі переживають економічні труднощі, наприклад, в Іспанії.

«Якщо в умовах, що склалися активність спамерів буде розвиватися за сценарієм 2008-2009 років, є всі підстави побоюватися збільшення частки шахрайського програм і спаму в найближчі кілька місяців, - відзначила Марія Наместникова, старший спам-аналітик «Лабораторії Касперського». - Крім того, не виключена можливість поступового зниження загальної частки спаму в поштовому трафіку до 65% протягом найближчого року».

У квітні з'явилися нового виду розсилки, що імітують офіційні повідомлення Facebook. Основною особливістю цих повідомлень було те, що посилання, пройшовши по якій, користувач повинен був бути переадресований на шкідливий або фішингових сайт, вела на спеціально створені сторінки на Wikipedia або Amazon. Однак адміністрації обох сервісів зреагували швидко, і вже під час розповсюдження спаму посилання були неробочими.

У другому кварталі найбільш популярною особистістю у спамерів став президент США Барак Обама. Цікаво, що основну масу цих розсилок складають повідомлення, що містять критику нових законопроектів, схвалених американським лідером. Листи були добре оформлені і містили заклики поставити свій підпис проти дій глави держави. Крім того, у них містилося прохання перерахувати гроші на рахунки деяких американських офіційних організацій.

Розповсюджувачам «нігерійського спаму» з квітня не дає спокою нестабільна ситуація в Сирії. В поштовому трафіку зустрічалися повідомлення нібито від дружини президента країни Башара Асада, від «членів його сім'ї і наближених», а також і від пересічних громадян країни.

Не залишилися без уваги такі великі події, як чемпіонат Євро-2012 і Олімпіада в Лондоні.

Істотні зміни відбулися в розподілі спам-потоків. На перше місце серед країн-джерел поштового сміття несподівано вийшов Китай, з території якого було відправлено близько 19% всього спаму. Піднебесна кілька років тому вже була в лідерах цього рейтингу, але після прийняття в 2006 році закону проти спаму, кількість які надсилаються з цієї країни сміттєвої пошти різко скоротилося. Пройшло 6 років, і спамери, мабуть, забули про цей закон, оскільки він не застосовувався активно.

Крім того, після тривалої перерви у трійку лідерів повернулися США, поділивши з Індією друге місце (11,7%). Замикає трійку В'єтнам (4,97%). В цілому ж, незважаючи на перерозподіл джерел спаму, основні тенденції не змінюються: все більше поштового сміття поширюється з Азії і Латинської Америки.

Ознайомитися з повною версією спам-звіту за другий квартал 2012 року можна на сайті www.securelist.com/ru.

|