Menu

Виявлено новий троянець зламує блоги

Компанія «Доктор Веб» попереджає про поширення шкідливої програми Trojan.WPCracker.1, призначеної для злому блогів і сайтів, що працюють під управлінням популярних CMS (систем управління контентом), зокрема Worldpress. З допомогою цього троянця зловмисники можуть поміняти вміст блогів або ж інфікувати їх іншими шкідливими програмами, які будуть загрожувати майбутнім відвідувачам. Саме з розповсюдженням Trojan.WPCracker.1 може бути пов'язаний відзначається численними експертами в даний час сплеск масштабних атак на веб-сайти.

Потрапивши на інфікований комп'ютер, Trojan.WPCracker.1 створює свою копію в одній із системних папок і модифікує гілку реєстру Windows, що відповідає за автоматичний запуск програм при старті операційної системи. Потім троянець встановлює з'єднання із зловмисниками, звертаючись на їх віддалений сервер.

Обнаружен новый троянец взламывающий блоги
Обнаружен новый троянец взламывающий блоги
Обнаружен новый троянец взламывающий блоги

Зловмисники відсилають троянцю список блогів і сайтів, що працюють під управлінням популярних CMS, серед яких WordPress і Joomla, і починає підбір паролів до них. У разі якщо процедура підбору пароля завершилася успіхом, отримані дані троянець відправляє на що належить зловмисникам сервер.

Надалі автори троянця Trojan.WPCracker.1 використовують свою модель монетизації - вони продають доступ до зламаним сайтів третім особам (як правило, іншим зловмисникам), одержуючи прямий дохід.

Чим небезпечний Trojan.WPCracker.1 для своїх жертв? З його допомогою зловмисники можуть повністю змінити контент зламаного блогу або ж встановити там інші шкідливі програми, які будуть нести пряму загрозу майбутнім відвідувачам. Саме з розповсюдженням даної шкідливої програми може бути пов'язаний відзначається численними експертами в даний час сплеск масштабних атак на веб-сайти шляхом підбору паролів до облікового запису адміністратора.

|