Menu

Спам в липні: програма для Android тепер і в пошті

  • Україна зайняла друге місце серед країн-розповсюджувачів спаму
  • частка спаму в поштовому трафіку склала 71,2%
  • у рейтингу зловредів в пошті вперше на високе місце піднялася шкідлива програма під платформу Android

Спам в июле: зловред для Android теперь и в почте

За підсумками липня частка спаму в поштовому трафіку, як і раніше, перевищує 70%: у порівнянні з першим літнім місяцем цей показник збільшився незначно - лише на 0,1% і досяг у підсумку позначки в 71,2%. Кількість шкідливих вкладень в електронних повідомленнях при цьому зросла трохи сильніше - у липні експерти «Лабораторії Касперського» виявили їх у 2,2% листів. Серед поширюваних в пошті шкідливих програм переважали троянці-шпигуни, крадуть, в тому числі фінансову інформацію користувачів. Крім того, в рейтингу зловредів в пошті вперше на високе місце піднялася шкідлива програма під платформу Android.

Трохи більше 23% від всіх шкідливих програм, які розсилаються у вкладеннях до електронних листів, довелося на різні модифікації сумно відомої шпигунської програми сімейства Zbot/Zeus. Метою цього троянця є крадіжка персональних даних з комп'ютерів користувачів, включаючи дані банківських карт. Найчастіше зловмисники підробляють листи з троянцем Zbot під офіційні повідомлення від банків, магазинів, соціальних мереж або популярних служб доставки. У липні особливою популярністю у шахраїв користувалися підробки під повідомлення від американського банку Bank of America.

Спам в июле: зловред для Android теперь и в почте

Вперше за весь час спостереження за ситуацією в пошті аналітики «Лабораторії Касперського» зафіксували значне зростання «популярності» шкідливої програми для мобільної платформи Android. У липні шкідник SMS-Flooder.AndroidOS.Didat.a., володіє функцією масової SMS-розсилки, піднявся на 15-ту сходинку в рейтингу шкідливих програм, які розповсюджуються по електронній пошті, що стало абсолютним рекордом для подібного. Однак великим сюрпризом для експертів цей факт не став: зростання кількості шкідливих програм під Android поштою цілком очікуємо, і співвідноситься із загальною тенденцією збільшення числа таких шкідників.

Що стосується змісту спам-листів, то в середині літа вони як і раніше нерідко експлуатували теми відпочинку і подорожей. Популярністю також користувалися розсилки з рекламою, пов'язаної з нерухомістю: спамери пропонували купити або зняти квартиру, дачу, офіс, гараж. Частина спам-розсилок так чи інакше зачіпала тему домашніх тварин: в одних листах користувачам пропонувалися товари і корму для їх вихованців, в інших же відправники закликали пожертвувати гроші на порятунок кошеня в притулку.

Гучні світові події, зрозуміло, також не пройшли повз увагу спамерів. Поява на світ спадкоємця британської корони, життєві перипетії екс-шпигуна Едварда Сноудена, відставка президента Єгипту Мурсі - всі ці новини стали приводом для залучення уваги до спамерської рекламі товарів або темою «нігерійські» листи, в яких зловмисники намагалися виманити гроші у довірливих користувачів.

У рейтингу країн-джерел спаму суттєвих змін порівняно з червнем не сталося. Трійка лідерів все так само складається з Китаю (23,4%), США (18%) і Південної Кореї (14,9%).

Як і в першому літньому місяці, спам в Рунеті розсилався переважно з Тайваню (11,4%) і з України (8,2%). Проте третє місце в липні тут дісталося Індії (7,4%), яка піднялася з 6-го місця, потіснивши червневого «бронзового призера» - В'єтнам. Крім того, майже вдвічі збільшилася частка спаму, потрапляє в Рунет з Італії, а ось «внесок» в Японії цей процес у липні зменшився в 2,3 рази.

|