Menu

Спам в березні 2013 року: Уго Чавес «на службі» у шахраїв

Спам в марте 2013 года: Уго Чавес «на службе» у мошенников

Країни-джерела спаму в світі

У березні спамери традиційно намагалися використовувати тему свят для залучення уваги до своїх листів, не упускаючи при цьому з уваги і «гарячі» новини. До них, безумовно, належать повідомлення про смерть президента Венесуели Уго Чавеса. Одними з перших на трагічна звістка відреагували інтернет-шахраї, які стали активно використовувати в електронних розсилках теми, пов'язані з Боліваріанської Республікою. Так, одне з шахрайських листів було розіслано від імені начальника морського порту Венесуели, який нібито просив допомогти йому зберегти гроші, отримані від продажу дизельного палива Південному Судану. При цьому в першому листі шахраї не обіцяють адресату конкретну суму за сприяння, і тільки в ході подальшого листування пропонується грошова винагорода.

В інший розсилці поширювалося лист нібито від начальника служби безпеки і за сумісництвом близького друга Уго Чавеса. Як завжди, «нігерійські» шахраї не обмежують політ своєї фантазії: «друг» має доступ до грошей, які покійний президент зберігав на банківському рахунку своєю таємницею коханої, і тепер готовий запропонувати одержувачу листа 25% від загальної суми за допомогу у виведенні коштів.

На цьому небезпеку для користувачів поштою не обмежуються. Після деякого затишшя зловмисники розповсюджують шкідливі програми по електронній пошті, відновили розсилку листів - підробок під повідомлення про бронювання готелів і авіаквитків. Зокрема, у березні була зареєстрована нова розсилка підробок під повідомлення про бронювання номера в Atlantic Hotel. У листі, написаному від імені менеджера готелю, зловмисники дякували одержувача за бронювання і повідомляли, що чекають його приїзду в готель 20 березня 2013 року. Якщо одержувач відкривав прикладена до листа «повідомлення про бронюванні», відбувалося зараження троянцем, який використовується для вимагання коштів або фінансової інформації.

У географічному розподілі спам-потоків в березні загострилась боротьба між США і Китаєм, які з перемінним успіхом виявляються на верхній сходинці рейтингу держав, з території яких поширюється найбільше небажаної електронної кореспонденції. Минулого місяця в цій «битві» переможцем вийшла Піднебесна, на частку якої припадає чверть всього поштового сміття. У той же час внесок США збільшився незначно (+0,4%), і в підсумку ця країна відкотилася на другу позицію.

У Рунеті також відбулася рокіровка. Колишній лідер, Індія, отримала «срібло», а її місце зайняв Тайвань, піднявся з третьої позиції. Росія ж, як і в глобальному рейтингу, поступово здає позиції і в березні перемістилася з 6-ї на 8-му сходинку.

«Березень став місяцем стабільності для спаму. Це позначилося не тільки на частки поштового сміття, але і на розподіл основних його джерел, насамперед США і Китаї, на частку яких припадає до 43% всіх небажаних повідомлень, - прокоментувала Тетяна Щербакова, старший спам-аналітик «Лабораторії Касперського». - У квітні ми очікуємо зменшення кількості розсилок, що використовують тематику різних свят для реклами товарів і послуг, але в той же час досить імовірно поява російськомовного «великоднього» спаму. Одночасно, за дворазового збільшення в березні частки фішингових листів користувачам також слід бути більш обачними з поштою. Це в першу чергу стосується власників акаунтів в соцмережах, на яких припадає третина всіх фішингових атак».

|