Menu

Весняні епідемії в Skype: не дай на собі заробити

 

Весенние эпидемии в Skype: не дай на себе заработать

Перша з виявлених атак стартувала ще 1 березня, однак рекордних масштабів досягла лише на початку квітня: кількість переходів по шкідливої посиланням становило в середньому 2,7 рази в секунду. Найчастіше за посиланням переходили користувачі з Росії, України, Болгарії, Китаю, Тайваню та Італії. В ході аналізу коду програми, яка завантажувалася на ПК користувача у разі переходу за посиланням, експерти виявили, що в одному з рядків містилося згадування Bitcoin wallet - гаманця в системі віртуальної валюти Bitcoin.

У четвер, 4 квітня стало відомо про ще однієї схожої атаці. Користувачі отримували повідомлення з закликом перейти за посиланням, проте, на цей раз разом з шкідливою програмою на комп'ютер користувача встановлювалася спеціальна програма для генерації віртуальної валюти Bitcoin. Ця валюта дозволяє заробляти гроші за рахунок надання обчислювальних ресурсів комп'ютера, на якому встановлено спеціалізоване додаток. Учасник системи надає свій комп'ютер для проведення обчислень, а натомість отримує монети Bitcoin, які згодом можна конвертувати в іншу валюту або використовувати для оплати товарів і послуг у деяких інтернет-магазинах. Тільки протягом першої доби з моменту старту кампанії з шкідливої посиланням щогодини переходили близько 2 тисяч користувачів.

Судячи по географії поширення, користувачі, які можуть стати жертвами другої кампанії, знаходяться в Італії, Росії, Польщі, Коста-Ріці, Іспанії, Німеччині та Україні.

Також цікавим може здатися той факт, що шкідлива кампанія стартувала, коли курс Bitcoin досяг історичного максимуму. Станом на 8 квітня курс валюти зріс до 173 доларів США за монету, при тому, що ще в 2011 році за неї не давали більше 2 доларів США. Таким чином, Bitcoin стає справжнім «ласим шматком» для кіберзлочинців.

|