Menu

Без антивіруса ваш ПК стає відкритішою в 5,5 разів

В середньому на 2,5 із 10 комп'ютерів антивірус не оновлюється, що в 5,5 разів підвищує ризик зараження вірусами. У другому півріччі 2012 року найбільш поширеними інструментами кіберзлочинців стали шкідливі поштові вкладення і підробка кодів активації програмного забезпечення.
Без антивируса ваш ПК становится уязвимее в 5,5 раз

Про це свідчать результати дослідження, опублікованого в 14 випуску Microsoft Security Intelligence Report (SIRv14), заснований на аналізі більше одного мільярда комп'ютерів по всьому світу. Використання антивіруса допомагає запобігти проникнення в систему шкідливих програм і виправити негативні наслідки заражень, а також уникнути втрати конфіденційної інформації в результаті дій зловмисників.

За даними SIRv14, 30% комп'ютерів в Україні не захищені, такий показник - один з найвищих у світі. Найбільше українці страждають від небажаних програм (51,6% заражених комп'ютерів), троянських програм (43,5%) і «хробаків» (20,6%).

«Люди розуміють, як важливо закривати двері на замок, щоб уберегтися від крадіжки. Це стосується і безпеки комп'ютера, і захисту персональних даних. Виходити в інтернет без оновленого антивіруса - це те ж, що залишати відкриті двері злочинцям. І для такого ризику немає підстав: користувачі Windows 8 отримують вже вбудований антивірус від Microsoft, а на ліцензійну Windows 7 його можна встановити безкоштовно», - коментує Юрій Омельченко, керівник департаменту із захисту інтелектуальної власності компанії «Майкрософт Україна».

Багато користувачів не усвідомлюють, що вони не захищені. Так, в 24% випадків, тобто приблизно на 270 мільйонів комп'ютерів по всьому світу, використовувалася застаріла антивірусна програма, яка не забезпечує належного захисту. Серед інших причин, по яких користувачі можуть піддаватись небезпеці, - наступні:

• Закінчився тестовий період, термін дії ліцензії або антивірусні бази не були оновлені;

• Антивірус був відключений зловмисниками;

• Користувачі можуть не усвідомлювати необхідність антивіруса, тому не встановлюють його.

Звіт SIRv14 роз'яснює деякі з найбільш типових загроз, з якими стикалися користувачі в мережі в четвертому кварталі 2012 року:

• Шкідливі поштові вкладення Microsoft виявив і усунув більше, ніж на три мільйони комп'ютерів. Користувачі піддаються цьому тип загроз, відкриваючи документи, такі як PDF або Word, які були навмисно пошкоджені і відправлені по електронній пошті;

• Кейген - програма для підробки ключів активації програмного забезпечення - була виявлена майже сім мільйонів разів. У пошуках дешевого або безкоштовного пз, фільмів та ігор користувачі ризикують натрапити саме на таку шкідливу програму.

«Інтернет відкриває нові можливості для невідомих раніше правопорушень, а також для здійснення традиційних злочинів нетрадиционными средствами, - зазначає Олександр Урденко, директор департаменту досліджень комп'ютерної техніки, програмних продуктів і телекомунікаційних систем АБ «Традиції професіоналів». - Відсутність ефективного захисту дозволяє шахраям легко проникнути в інформаційну середу операційних систем і з допомогою прихованого підключення до комп'ютера викрасти особисті дані користувачів - паролі, персональні та банківські дані та інше, і взагалі, здійснювати управління комп'ютером жертви. Використання ліцензійного програмного забезпечення, антивірусних програм і своєчасне оновлення забезпечує найбільш ефективний захист від цих ризиків».

Визначити справність роботи антивірусної програми та перевірити настройки безпеки можна на панелі керування комп'ютером.

Microsoft випускає Security Intelligence Report двічі в рік з метою інформування громадськості про найбільш поширених глобальних киберугрозах. 14 випуск звіту підготовлений на основі аналізу загроз більше мільярда комп'ютерів по всьому світу і містить дані за другу половину 2012 року.

|