Menu

Обережно - фальшивий антивірус для Android

Компанія «Доктор Веб» зафіксувала випадки поширення підробленого антивірусного програми для ОС Android, здійснюваного за допомогою рекламних повідомлень, які демонструються в різних програмах та пропонують перевірити мобільний пристрій на наявність вірусів. Користувачі, які погодилися на таку пропозицію, ризикують завантажити троянця, що належить до сімейства Android.Fakealert.

Показані в Android-додатках рекламні повідомлення вже давно використовуються зловмисниками для розповсюдження різних шкідливих програм. Це дуже ефективний і відносно недорогий спосіб охопити широку аудиторію користувачів, тому не дивно, що шахраї вирішили застосувати цей метод знову. Виявлена фахівцями компанії «Доктор Веб» реклама пропонує власникам мобільних Android пристроїв перевірити операційну систему на наявність шкідливих програм і у разі згоди виконує переадресацію на веб-сайт, звідки користувачі можуть завантажити «антивірус», що є насправді троянцем Android.Fakealert.4.origin.

 

Осторожно - поддельный антивирус для Android

Троянці сімейства Android.Fakealert відомі з жовтня 2012 року. Вони являють собою програми, які видають себе за повноцінні антивірусні програми та імітують виявлення тих чи інших загроз. Щоб позбутися нібито знайдені шкідливих програм, користувач повинен заплатити певну суму. Подібна схема не є новою і добре знайома власникам персональних комп'ютерів.

Після установки і запуску Android.Fakealert.4.origin повідомляє користувача про виявлення загрози, однак, як і слід було очікувати, при спробі усунути її пропонує придбати повну версію програми.

 

Осторожно - поддельный антивирус для Android

Крім попередження про зараження в своєму головному меню Android.Fakealert.4.origin також може виводити відповідне повідомлення в нотификационной панелі операційної системи.

 

Осторожно - поддельный антивирус для Android

Компанія «Доктор Веб» закликає користувачів мобільних Android пристроїв критично ставитися до різного роду рекламних повідомлень, які можуть зустрітися в додатках, а також іграх, і при необхідності використовувати надійні і зарекомендували себе антивірусні рішення.

|