Menu

Комплексні технології для захисту бізнесу використовуються в 1,5 рази рідше традиційних антивірусних

82% компаній по всьому світу вже впровадили захист від шкідливих програм, а 80% використовують антиспам-технології. Проте сьогодні, коли кіберзлочинці застосовують все більш складні прийоми для крадіжки конфіденційної інформації, бізнесу необхідні додаткові засоби захисту.

Комплексные технологии для защиты бизнеса используются в 1,5 раза реже традиционных антивирусных
Разом з тим дані спільного дослідження «Лабораторії Касперського» і B2B International невтішні. Результати опитування виявили, що всього трохи більше третини компаній застосовує шифрування корпоративної інформації, системи виявлення атак на інфраструктуру використовують 43% організацій, підключення зовнішніх пристроїв і запуск сторонніх додатків відстежують менше половини, а інструменти, які контролюють доступ користувачів до ресурсів локальної мережі, застосовують лише 55% компаній. В результаті, в середньому найважливіші технології, що забезпечують комплексний захист корпоративної ІТ-інфраструктури, використовуються в 1,5 рази рідше традиційних антивірусних і антиспам-рішень.

Втім, є і позитивна тенденція: приблизно п'ята частина компаній, що взяли участь в дослідженні, планує вже цього року впровадити один або кілька з наведених методів захисту.

В той же час масштаби діяльності сучасних кіберзлочинців дійсно вражають: кожен день фахівці «Лабораторії Касперського» виявляють в середньому близько 200 тисяч нових шкідливих програм, а частка спаму в поштовому трафіку становить 72% від загальної кількості листів. У такій ситуації рішення для захисту від цих загроз вельми актуальні, тому не дивно, що їх використовує вже більше 80% компаній.

Але зловмисники все частіше спираються не на кількість, а на якість шкідливих програм. У минулому році великі компанії нерідко стикалися зі спробами проведення цільових атак на свої інфраструктури, під час яких кіберзлочинці застосовували весь доступний арсенал шкідливих технологій, включаючи прийоми соціальної інженерії і експлойти. Традиційні антивірусні технології, що захищають від вірусів, хробаків, троянів і іншого шкідливого пз, не призначені для виявлення складних загроз, а значить і для відображення цільових атак. Досягти необхідного рівня безпеки можна тільки за допомогою додаткових інструментів захисту, зокрема таких, як шифрування, керування мобільними пристроями, автоматичний захист від експлойтів, і т.д.

|