Menu

Весняні епідемії в Skype: не дай на собі заробити

Експерти «Лабораторії Касперського» виявили дві набирають оберти шкідливі кампанії в Skype: в обох випадках зловмисники заманюють користувачів перейти по шкідливої посиланням методами соціальної інженерії, обіцяючи цікавий фото або відео-контент. Для поширення шкідливих посилань використовуються викрадені або спеціально створені Skype-акаунти, а кінцевою метою однією з кампаній імовірно є шахрайська генерація віртуальної валюти Bitcoin.

 

Весенние эпидемии в Skype: не дай на себе заработать

Перша з виявлених атак стартувала ще 1 березня, проте рекордних масштабів досягла тільки на початку квітня: кількість переходів з шкідливої посиланням становило в середньому 2,7 рази в секунду. Найчастіше за посиланням переходили користувачі з Росії, України, Болгарії, Китаю, Тайваню та Італії. У ході аналізу коду програми, яка завантажується на ПК користувача у разі переходу за посиланням, експерти виявили, що в одній з рядків містилася згадка Bitcoin wallet - гаманця в системі віртуальної валюти Bitcoin.

У четвер 4 квітня стало відомо про ще одну схожою атаці. Користувачі отримували повідомлення із закликом перейти по посиланню, однак, на цей раз разом з шкідливою програмою на комп'ютер користувача встановлювалася спеціальна програма для створення віртуальної валюти Bitcoin. Ця валюта дозволяє заробляти гроші за рахунок надання обчислювальних ресурсів комп'ютера, на якому встановлено спеціалізоване додаток. Учасник системи надає свій комп'ютер для проведення обчислень, а натомість отримує монети Bitcoin, які згодом можна конвертувати в іншу валюту або використовувати для оплати товарів і послуг у деяких інтернет-магазинах. Тільки протягом перших діб з моменту старту кампанії з шкідливої посиланням щогодини переходили близько 2 тисяч користувачів.

Судячи по географії розповсюдження, користувачі, які можуть стати жертвами другий кампанії, знаходяться в Італії, Росії, Польщі, Коста-Ріке, Іспанії, Німеччині та Україні.

Також цікавим може здатися той факт, що шкідлива кампанія стартувала, коли курс Bitcoin досяг історичного максимуму. За станом на 8 квітня курс валюти зріс до 173 доларів США за монету, при тому, що ще в 2011 році за неї не давали більше 2 доларів США. Таким чином, Bitcoin стає справжнім «ласим шматком для кіберзлочинців.

|