Багато компаній безтурботно не шифрують свої дані
Корпоративний шпигунство і випадки ненавмисної витоку даних становлять серйозну загрозу для будь-якого бізнесу, але, незважаючи на це, багато компаній як і раніше, не поспішають впроваджувати якісь засоби захисту конфіденційної інформації. За даними дослідження «Лабораторії Касперського» і B2B International, лише трохи більше половини компаній по всьому світу використовують технології шифрування даних як на рівні файлів, надійно захищаючи важливі файли та папки, так і на рівні повного шифрування диска, приховуючи від цікавих очей вміст жорсткого диска повністю.
Тільки в аеропортах США щотижня втрачається 12 тисяч ноутбуків, а сумарна вартість втрачених за рік пристроїв оцінюється в 987 мільйонів доларів. Також існують і більш значні фінансові втрати, не очевидні на перший погляд, і вартість витоку корпоративних даних оцінюється в 25 млрд. доларів збитків на рік. І це - дані лише по одній країні.
«Поширення шифрування зростає пропорційно розуміння того, що мобільність співробітників і можливість їх доступу до корпоративних сервісів в будь-який час з будь-якого місця і з будь-якого пристрою піддають незашифровані дані безпрецедентного ризику. Якщо у руки зловмисників потрапить зашифрована інформація, їм доведеться витратити чимало сил і часу на її розшифровку, і в більшості випадків такі спроби не увінчалися успіхом. Навпаки, незашифровані дані є легкою здобиччю для кіберзлочинців, що може призвести до серйозних і навіть фатальних наслідків для бізнесу, - відзначає Костянтин Каманін, керівник групи захисту даних і критичної інфраструктури «Лабораторії Касперського».