Menu

Спам в лютому наростив свої обсяги

За даними «Лабораторії Касперського», у лютому частка поштового сміття збільшилася майже на 13% і досягла 71%.

Лютий відзначився зростанням кількості розсилок, що експлуатують тему свят. Від уваги спамерів не вислизнули ні День Св. Валентина (14 лютого), ні День захисника вітчизни (23 лютого), ні відзначаються в березні Міжнародний жіночий день і Масниця. Рекламні пропозиції не відрізнялися новизною, і в листах традиційно пропонувалися послуги з доставки квітів, репліки елітних товарів, а також романтичні подорожі та тематичні екскурсії. Всупереч очікуванням, в цьому році не було зареєстровано масових розсилань «валентинок» з шкідливими вкладеннями.

 

Спам в феврале нарастил свои объемы
Приклади спам-листів, присвячених 8 березня

Одним з найбільш популярних інструментів зловмисників, які поширюють шкідливі програми поштою, по -, як і раніше є листа-підробки під офіційні повідомлення від різних фінансових інститутів. Наприклад, зловмисники вдаються до добре відомої легенді про нібито подію зломі банківського рахунку користувача, в результаті чого всі гроші були заморожені, а рахунок заблоковано. Для отримання інформації про подію користувачеві пропонують відкрити прикріплений до листа шкідливий файл.

Серед компаній, імена яких використовують зловмисники, однією з найбільш популярних є пошукова система Google. У лютому нами була зафіксована розсилка шкідливих листів від імені Google, в яких повідомлялося, що компанія розглядає прислане користувачем резюме і порівнює його зі списком відкритих вакансій. Щоб уникнути можливих непорозумінь користувачеві рекомендувалося відкрити прикріплений до листа файл і перевірити резюме. Проте замість нього у вкладенні перебував троянець для крадіжки паролів і інших конфіденційних даних.

Серйозні зміни відбулися в географічному розподілу спам-потоків. У глобальному масштабі на перше місце за кількістю що розсилається зі своєї території поштового сміття вийшли США. Частка Китаю, який перш утримував до цього лідерство, знизилася вдвічі, в результаті чого Піднебесна відкотилася на друге місце. «Бронза», як і раніше, дісталася Південної Кореї.

З повною версією спам-звіту за лютий можна ознайомитися на сайті www.securelist.com/ru.

|