Menu

78% завантаженого з інтернету піратського ПО містить шпигунські програми

Кожен третій користувач комп'ютера, який завантажує неліцензійне програмне забезпечення, сподіваючись заощадити, ризикує встановити шкідливу програму. До такого висновку прийшла міжнародна компанія IDC в ході дослідження «Небезпечний світ контрафактного і піратського програмного забезпечення».

 

78% скачанного из интернета пиратского ПО содержит шпионские программы

В результаті таких заражень користувачі витратять 1,5 мільярда годин і 22 мільярдів доларів для виявлення, ремонту і відновлення систем після впливу шкідливих програм. А підприємствам боротьба з шкідливим впливом, викликаним кібератакою, буде коштувати $ 114 млрд. Звіт IDC опублікований в День безпеки (Play it safe) - це глобальна ініціатива Microsoft, покликана привернути увагу до проблеми серйозних ризиків для домашніх користувачів і бізнесу через використання неліцензійного програмного забезпечення.

 

У глобальному дослідженні проаналізовано 270 сайтів та peer-to-peer (P2P) мереж, 108 завантажень програмного забезпечення і 155 компакт-дисків або DVD-дисків, а також опитано 2077 споживачів та 258 системних адміністраторів і керівників в Бразилії, Китаї, Німеччині, Індії, Мексики, Польщі, Росії, Таїланді, Великобританії та Сполучених Штатах.

Дослідники виявили, що 45% контрафактного програмного забезпечення було завантажено з інтернету, і 78% цього містило різні типи шпигунських програм, у той час як 36% - трояни і рекламні програми.

«Кіберзлочинці зламують код і «вшивають» у нього шкідливі програми, - розповідає Девід Фінн (David Finn), помічник генерального радника в Центрі кіберзлочинності Microsoft. - Деякі зловмисники записують кожне натискання клавіш людиною, що дозволяє викрадати персональну і фінансову інформацію жертв або дистанційно включати мікрофон і відеокамери зараженого комп'ютера, що дає можливість спостерігати за подіями в кімнаті або залі нарад. Кращий спосіб убезпечити себе і своє майно від загроз шкідливого пз - вибирати справжнє програмне забезпечення при покупці комп'ютера».

«Результати дослідження ще раз підтверджують, що користувачі та бізнес піддаються небезпеці, використовуючи контрафактне програмне забезпечення, - зазначив Джон Ганц (John Gantz), директор з досліджень IDC. - Деякі вибирають піратські програми в цілях економії, проте користування нелегальним вразливим до вірусів, піддає загрозу, зокрема фінансової, як підприємства, так і звичайних користувачів».

Серед головних висновків дослідження можна виділити наступні:

  • 64% респондентів, які використовували неліцензійне пз, стикалися проблемами безпеки;
  • В 45% випадках нелегальні програми гальмували роботу комп'ютера, тому їх доводилося видаляти;
  • 48% респондентів визнали, що, використовуючи піратське пз, більше хвилювалися з-за ризику втрати інформації;
  • 29% користувачів найбільше боялися втрати особистих даних

Зараження неліцензійного ПО шкідливими програмами стало новим способом для кіберзлочинців отримання вигоди від користувачів, незнайомих з потенційними ризиками.

Дослідження IDC також виявило часті випадки установки З користувачами на свої робочі комп'ютери, що є ще одним способом проникнення шкідливих програм у корпоративну екосистему. 38% системних адміністраторів підтверджують таку проблему, а 57% офісних працівників визнають, що скачують програми для особистого користування на роботі. В той же час, респонденти відзначили, що лише 30% встановленого не було зараженим. 65% системних адміністраторів згодні, що самостійна установка З працівниками підвищує ризики безпеки підприємства. Таким чином, завантаження додатків співробітниками може бути слабкою ланкою у забезпеченні захисту корпоративної мережі.

«Сьогодні більшість IT-фахівців вважають кіберзагрози найбільш небезпечними для бізнесу після нестабільної економічної ситуації, - коментує Олександр Урденко, Директор департаменту досліджень комп'ютерної техніки, програмних продуктів і телекомунікаційних систем АБ «Традиції професіоналів». - Експлойти - це найбільш поширений спосіб проникнення шкідливого коду на комп'ютер користувачів. В результаті чого можна втратити конфіденційну інформацію, приватні та фінансові дані, а також завдати шкоди ПК. Використання неліцензійного пз тільки збільшує шанси зараження комп ’ ютера вірусами, оскільки воно є неофіційним, вчасно не оновлюється і може заздалегідь містити шкідливий код».

Дізнатися більше про шкідливих програмах і перевірити свій комп'ютер користувачі можуть на сайті www.microsoft.com/security; якщо будуть знайдені віруси, ресурс запропонує їх видалити. Користувачам, які купують новий комп'ютер, рекомендується звертатися до надійного продавцеві з гарною репутацією, щоб переконатися, що вони купують ліцензійне програмне забезпечення Microsoft.

Детальна інформація про дослідження IDC - на сайті http://www.play-it-safe.net/ і в прес-центрі http://www.microsoft.com/news/ipcrimes.

|