Menu

Спам, січень, 2013: курс на зниження

Новий 2013 рік тільки почався, проте вже встиг відзначитися свіжим досягненням у боротьбі зі спамом. За даними «Лабораторії Касперського», у січні частка поштового сміття продовжила знижуватися і досягла 58,3%, що на 7,7% менше, ніж у грудні.

Спам, январь, 2013: курс на снижение
Країни - джерела спаму в світі (січень 2013) Січень традиційно вважається найактивнішим місяцем в плані реклами в Інтернеті, що пов'язано з тривалими новорічними канікулами. Однак з початком трудових буднів спамери зазвичай намагаються надолужити згаяне і наповнюють пошту розсилками, присвяченими 23 лютого і 8 березня. Нинішній рік не став виключенням з тією лише різницею, що крім реклами квітів і різних «чоловічих» сувенірів зросла кількість листів з туристичними та розважальними пропозиціями.

Географія країн-розповсюджувачів спаму не зазнала істотних змін, однак всередині рейтингу держав відбулося невелике перерозподіл потоків поштового сміття. Україна знову потрапила в список країн-джерел спаму в світі, зайнявши 16 рядок. Так, частка Китаю, зберігши за собою пальму першості за обсягом розсилки з його території незапрошенной кореспонденції, зменшилася на 5%. У той же час частка США, що займають друге місце, навпаки, збільшилася на 3,7%. В цілому з цих двох країн було розіслано 48,1% світового спаму.

Інша ситуація складається в Рунеті, де в січні в лідерах опинилася Росія (+5,9%), що піднялася з третьої позиції на першу. Частка спаму з США збільшилася майже втричі (+7%), у результаті ця країна піднялася з 8-го на 2-е місце, потіснивши з нього В'єтнам (-4,4%). Україна посіла 10-е місце в цьому рейтингу.

За минулий місяць відбулися істотні зміни в лідируючій п'ятірці категорій організацій, атакованих фішерами. Найчастіше користувачі піддаються цій загрозі в соціальних мережах, показник яких виріс на 9,71% і склав 39,62%. Крім того, зловмисники використовували підробки під розсилки від популярних сервісів. У січні була зафіксована нова хвиля таких листів з шкідливими вкладеннями від імені відомого сайту з бронювання готелів booking.com. На цей раз зловмисники намагалися виманити у користувачів дані їх кредитних карт.

Ознайомитися з повною версією спам-звіту за січень 2013 року можна на сайті http://www.securelist.com/ru/analysis/208050792/Spam_v_yanvare_2013.

|