Половину українських інтернет-користувачів атакують в Мережі
Згідно статистиці «Лабораторії Касперського», за минулі три місяці кількість атак на українських користувачів Інтернету зросла на 5 відсотків (склавши 50%), а кожен четвертий знімний носій - інфікований. Крім того, у рейтинг найбільш уразливих ЗА потрапили програми, які щодня використовуються мільйонами. Серед них Adobe, Java, Winamp, Opera і Google Picasa. Про це, а також про таргетованих (цільових) атаках, вразливості нульового дня і про технології викриття кибершпионской мережі Red October, розповів Володимир Заполянский, заступник керівника глобального центру досліджень і аналітики «Лабораторії Касперського», на конференції IDC IT Security Roadshow 20 лютого в Києві.
«Сьогодні експлойти є найбільш поширеним методом проникнення шкідливого коду в комп'ютер користувача. Вони використовуються як для цільових, так і для великомасштабних атак через експлойти, таких, наприклад, як Blackhole. При цьому використання традиційних методів сигнатурних для захисту не є достатнім, оскільки вони здатні блокувати тільки відомі загрози, - розповів Володимир Заполянский.
Останнім часом ми все частіше чуємо про складні цільових атаки, а такі назви, як Stuxnet, Duqu, Flame і Гаус, вже стали відомі багатьом. 14 січня «Лабораторія Касперського» оголосила про виявлення ще однією кібер-загрози - Red October. На цей раз мова йшла не тільки про цільової атаці, а про мережі для кібер-шпигунства за дипломатичними і урядовими структурами, науково-дослідними інститутами, промисловими підприємствами і військовими відомствами різних країн, - зазначив Заполянский».