Menu

«Медові пастки» для закоханих в Інтернеті

Сучасний Інтернет неможливо уявити без всіляких сайтів знайомств, популярність яких досить висока. Сьогодні кожен п'ятий український інтернет-користувач щодня відвідує такі ресурси. Проте прагнення знайти другу половинку вміло використовують в корисливих інтересах численні шахраї і шлюбні аферисти, які розклали свої мережі на просторах глобальної мережі.

«Медовые ловушки» для влюбленных в Интернете
Про те, як, піддавшись хвилинному захопленню, користувачі ризикують не тільки заразити комп'ютер шкідливою програмою, але і втратити гроші, можна дізнатися у статті експерта «Лабораторії Касперського» Тетяни Куликової.

На думку експерта, величезна популярність сайтів знайомств, таких як mamba.ru, loveplanet.ru та інших вже давно привертає увагу зловмисників. Практично на всіх мовах світу розсилається спам, замаскований під повідомлення від популярних сайтів знайомств. Пройшовши за посиланням з такого листа, користувач, як правило, ризикує замість фотографій незнайомки незнайомця або завантажити на комп'ютер шкідливе пз.

Нерідко дії шахраїв носять і цілеспрямований характер. Так, наприклад, останнім часом в Інтернеті поширювалися листи із запрошенням відвідати сайти «для дорослих», нібито створені спеціально для користувачів odnoklassniki.ru. Назва рекламованих ресурсів пародировало назва цієї соціальної мережі: odnopostelniki, odnokrovatniki. Щоб зайти на такий сайт, треба було скористатися своїм логіном і паролем до «Однокласників». Насправді ж усі подібні сторінки створювалися шахраями з метою роздобути акаунти користувачів відомого соціального ресурсу.

Дії шахраїв можуть привести не тільки до втрати важливої інформації, але і боляче вдарити по гаманцю користувача. Своїх жертв зловмисники часто ловлять на сайтах, що імітують стартові сторінки сайтів знайомств. Для реєстрації на такому «ресурс» або підтвердження свого віку (старше 18 років) користувачеві потрібно відправити на короткий номер SMS-повідомлення вартістю від 3 до 100 гривень. Однак після цього ніякого доступу до контенту не надається, оскільки його просто не існує.

Сама колоритна різновид спамерських листів, не втратила своєї популярності у шахраїв за багато років, - так званий «нігерійський спам». В даному випадку зловмисники можуть відшукувати потенційну жертву і серед тих, хто зареєструвався на сайті знайомств.

Зазвичай сюжет таких листів будується на тому, що до одержувача звертається з далекої африканської країни закохана в нього дівчина, яка є до того ж і володаркою мільйонних статків. Щоб вивести з країни наречену і її гроші, від майбутнього чоловіка потрібно лише певна сума на оплату адвокатських послуг. Така тактика зазвичай передбачає тривале листування. На перші листи претендентів на руку і серце африканської красуні відповідають роботи, але як тільки стає зрозуміло, що у шахраїв є шанс поживитися, вони самі включаються в переписку. Крім листів від «нігерійських красунь» у пошті зустрічаються повідомлення і від «українських наречених», яким, на відміну від прекрасних мешканок Африки, не вистачає грошей, щоб зустрітися з чоловіком своєї мрії, а тому вони готові прийняти пожертвування, як правило, для купівлі квитків.

«Інтернет дає прекрасні можливості для спілкування, однак варто пам'ятати, що віртуальний простір небезпечно для пошуку романтичних стосунків. Щоб уникнути розчарувань, важливо дотримуватися основні принципи безпеки: не відвідувати неперевірені сайти знайомств, особливо, якщо вони рекламуються в спам; не відкривати листа від невідомих відправників; не відповідати на підозрілі повідомлення, а також використовувати захисні засоби, які вбережуть від завантаження шкідливого пз і переходу на фішинговий сайт», - прокоментувала Тетяна Куликова.

Ознайомитися з повним текстом статті Тетяни Куликової можна на сайті www.securelist.com/ru.

|