Menu

«Нігерійські» листи щастя знову активізувалися

Кожен місяць фільтри «Лабораторії Касперського» ловлять кілька десятків тисяч листів від шахраїв на різних мовах. Найбільше ризикують стати жертвою зловмисників новачки, які почали користуватися Всесвітньою павутиною недавно і тому або не знайомі з порадами щодо безпеки, або просто достатньо наївні і готові серйозно поставитися до обіцянкам аферистів. Експерт «Лабораторії Касперського» Марія Рубінштейн в своейстатье розповідає про один з найпоширеніших видів шахрайства - так званих «нігерійських листах».

 

«Нигерийские» письма счастья опять активизировались

Таку назву вони отримали тому, що вперше з'явилися саме в Нігерії в 1980-е роки. Суть шахрайської схеми проста. Спочатку зловмисники писали листи, як правило, від імені вдів опальних нігерійських чиновників/диктаторів і просили допомоги у виведенні за кордон свого мільйонних статків. Одержувачу листа обіцяли солідну винагороду за цю послугу. Для успішного проведення операції від адресата потрібно оплатити накладні витрати, витративши незначні в порівнянні з обіцяними баришами кошти. Отримавши їх,невтішна багата вдова зникала.

 

Згодом арсенал шахраїв поповнився новими сюжетами. Зараз легенда може змінюватись. Наприклад, аферисти заманюють жертву повідомленням про залишений їй невідомим багатим родичем спадщину або пишуть від імені військових, які знайшли в якій-небудь «гарячій точці скарби вбитого терориста. Але і в цьому випадку, вступивши в переписку, довірливий одержувач листа дізнається, що для отримання обіцяної суми потрібно або заплатити за відкриття рахунку, або сплатити послуги посередників, або зазнати ще якісь витрати - зовсім незначні в порівнянні з майбутнім кушем. Отримавши гроші, вдова, адвокат покійного родича або американський солдат перестають відповідати на листи, і знайти їх вже неможливо.

Дорогі,

Я Пол Коффі (САТ), пишу Вам у зв'язку з мого покійного клієнта Пізно Мг.Р.А.Сергеев, який помер 21 квітня 2003 разом з усією family.I намагалися знайти якийсь з членів його сім'ї для надання допомоги в repartrating фонд, який він зберігається в будинку фінансування на суму USD $ 10.5million.

Please я хотів би, щоб зв'язатися зі мною через мій особистий адреса електронної пошти Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. так, що я можу дати подробиці щодо позову.

Я з нетерпінням чекаю відповіді від Вас найближчим часом.

Нехай благословить вас Господь.

З найкращими побажаннями,

Barr.koffi Павла (S.A.T)
**********@hotmail.com

«Якщо в листі незнайома людина обіцяє вам мільйони в спадщину, в подарунок або в нагороду за посередництво, гарненько подумайте, перш ніж відповідати. Такі повідомлення розсилають тільки шахраї, - застерігає Марія Рубінштейн. - І якщо в якості доказу своєї чесності незнайомець висилає відскановані копії документів, не поспішайте йому вірити. З фальсифікацією документів у шахраїв зазвичай немає ніяких проблем. Якщо ви отримали лист із привабливою пропозицією від незнайомої відправника, найбезпечніше - просто видалити його».

|