Menu

Microsoft і Symantec заблокували великий ботнет

Спільними зусиллями компаній Microsoft і Symantec вдалося заблокувати велику бот-мережа під назвою Bamital, заражавшую сотні тисяч персональних комп'ютерів. Сервери ботнету, що розташовувалися у Нью Джерсі та Вірджинії, заморожені, а проти творців вірусної мережі поданий судовий позов.

 

Microsoft и Symantec заблокировали крупный ботнет

Експерт антивірусної компанії Symantec Вікрам Такур (Vikram Thakur) повідомив, що Bamital працювала у світовому масштабі, а найбільше число постраждалих комп'ютерів зафіксовано в США. Заражені машини використовувалися для крадіжки коштів, "накручування" рекламного трафіку і інших цілей, констатував помічник генерального консультанта Департаменту з цифровим злочинів Річард Боскович (Richard Domingues Boscovich). За його даними, Bamital вразив від 250 тисяч до 1 млн машин.

 

Щорічний збиток від роботи бот-мережі оцінюється щонайменше в 1 млн. доларів. Боскович говорить, що коріння Bamital йдуть зі Східної Європи, можливо, з України та Росії. Вперше ця мережа заробила в 2010 році і з тих пір атакувала 8,2-8,3 млн комп'ютерів.

За словами Такура, активна робота щодо закриття ботнету почалася більше року тому і вимагає багато часу на підготовку до рішучого удару, який би звів до мінімуму негативний ефект для користувачів.

|