Геймерами зацікавилася кіберзлочинність
Ризику при цих атаках піддаються особисті дані користувачів, які містять паролі від онлайн ігор і систем онлайн-банкінгу: у першому випадку зловмисники намагаються вкрасти персонажів і ігрові цінності з тим, щоб згодом продати ці віртуальні артефакти за справжні гроші, у другому - самі гроші з реальних банківських рахунків.
Як з'ясували фахівці «Лабораторії Касперського», для досягнення своїх злочинних цілей зловмисники кожен день розсилають геймерам в середньому 10 листів з шкідливими посиланнями та вкладеннями, а також роблять близько 500 спроб заразити геймерів через браузери. При цьому «зібрана» компанією «колекція» шкідливих програм, орієнтованих на атаки онлайн ігор, щодня поповнюється на 5000 нових зразків.
Улюбленим прийомом зловмисників в світі онлайн ігор є, зрозуміло, соціальна інженерія і, зокрема, фішинг. Приміром, прикриваючись ім'ям відомої гри, злочинці відчайдушно намагаються залучити геймерів на свої фальшиві сайти з метою отримати їх паролі від облікових записів гри - в 2012 році фахівці «Лабораторії Касперського» зафіксували 15 мільйонів спроб відвідування фішингових сайтів, що імітували портали одного з найбільших розробників онлайн ігор. Виходить, що кожен день спроб переходів на фішингові сайти налічується до 50 тисяч. На щастя, всі ці довірливі користувачі були зупинені професійній системою антифішинг в Kaspersky Internet Security, распознавшей недобре.
Загрози для геймерів розподілені в світі, звичайно ж, нерівномірно і прямо корелюються з кількістю активних гравців в різних країнах. В TOP 3 цього нерадісного рейтингу в 2012 році виявилися Росія, Китай та Індія. Саме в цих країнах геймери стикаються з найбільшим ризиком зараження і подальшої крадіжки персонажів і ігрових цінностей. Варто додати, що цей список «лідерів» більш-менш постійний ось вже впродовж декількох років і чекати спаду активності зловмисників, на жаль, не доводиться.
Тим не менш, захистити себе і свій ігровий альтер-его від посягань з боку кіберзлочинців цілком реально. Рекомендації експертів, на перший погляд, очевидні, однак вони на практиці вони неодноразово доводили свою ефективність. Провідний антивірусний експерт «Лабораторії Касперського» Сергій Голованов пропонує геймерам дотримуватися наступних правил поведінки в Мережі:
«Перш за все, потрібно «включати голову» при отриманні листів, у яких, наприклад, адміністрація сервера онлайн ігри запитує персональні дані від облікового запису або пропонує пройти авторизацію під якимось приводом - не варто відразу ж кидатися переходити за посиланням у листі, сайт може виявитися фішингу.
По-друге, не варто качати з сумнівних джерел неофіційні патчі - разом з ними легко можна дістати «бонус» у вигляді троянів, що впроваджуються у систему комп'ютера і крадущих всілякі паролі. Причому не тільки від онлайн ігри, але, наприклад, і від банківської карти, якщо вона була «засвічена» в Інтернеті. У зв'язку з цим для геймерів може бути актуальна віртуальна банківська картка, яка дозволить витратити рівно стільки, скільки було заплановано, і допоможе уникнути зайвих ризиків».
Однак зловмисники на те і зловмисники, що можуть перехитрити навіть самого пильного користувача. Тому експерти особливо рекомендують використовувати професійні захисні рішення.