Menu

2012: спаму було менше

Минулий 2012 рік приніс серйозні зміни в спам-індустрію. Однією з особливостей останніх 12 місяців стало найтриваліше, зафіксоване експертами «Лабораторії Касперського», зниження частки небажаних розсилок, яка зменшилася за звітний період на 8 процентних пунктів. В цілому ж, за підсумками 2012 року цей показник в різних поштових системах склав 72%.

2012: спама было меньше
Однак незважаючи на це, спам по -, як і раніше залишається небезпечним. Частка листів із шкідливими вкладеннями скоротилася незначно і склала 3,4%, що є великим значенням. Крім того, ці цифри не враховують повідомлення, що містять посилання на шкідливі сайти. Найчастіше у прикріплених файлів зловмисники розміщували шкідливі програми, створені для крадіжки логінів і паролів користувачів від різних облікових записів в Мережі.

Змінилася і географія розповсюдження поштового спаму. Найбільше його розсилається з азіатського регіону, лідерство якого забезпечено переважно за рахунок Китаю, значно зміцнив свої позиції. У свою чергу, за океаном, завдяки збільшеному спам-трафіку з території США, Південна і Північна Америки практично помінялися позиціями. В той же час Європа поступово здає свої позиції. Росія в рейтингу держав-розповсюджувачів спаму піднялася на одну сходинку вгору і тепер займає 8-е місце.

У свою чергу, експерти Пошти Mail.Ru зазначають, що саме поняття Спаму сьогодні змінилося: завдяки фільтрів і аналітиці кількість шкідливих і сміттєвих листів від спам-рассыльщиков поштою прагне до нуля, тому користувачі частіше скаржаться на цілком легальні розсилки і відносять їх до спаму.

«Минулий рік продемонстрував позитивну динаміку зниження кількості спаму. Цьому сприяло безліч факторів, серед яких підвищення рівня антиспам-захисту, вимога поштовими провайдерами цифрового підпису, що підтверджує домен, з якого надіслано лист. В результаті поширення небажаних розсилок стає неефективним, що змушує спамерів мігрувати на інші платформи, - коментує Дарина Гудкова, керівник відділу контентних аналітиків «Лабораторії Касперського». - Замовники електронних розсилок вже давно освоюють нові інструменти - банерну і контекстну рекламу, а також пропонують товари і послуги в соцмережах і блогах. Крім того, зараз особливою популярністю користуються купонні сервіси. Все це аж ніяк не означає, що надалі спам зникне, він залишиться інструментом шахраїв і розповсюджувачів шкідливого коду, а отже, загроза для безпеки комп'ютерів і гаманців користувачів збережеться».

Ознайомитися детальніше про розвиток спаму в 2012 році можна на сайті www.securelist.com/ru.

|