Menu

Як технології Microsoft створили цифрову операційну кімнату

Хірургічні операції на нирках є дуже складними, і тому лікарі постійно відвідують профільні лікарні для обміну досвідом та отримання нових знань. Серед них - клініка Siloah St. Trudpert в німецькому місті Пфорцхайм, яка була однією з перших, де провели видалення каменів з нирок. В її відділення урології приїжджають підвищувати кваліфікацію лікарі з усієї Європи. Щоб поліпшити процес навчання, керівництво клініки і Microsoft створили «цифрову» операційну кімнату, яка дозволить наочно бачити, як видаляють камені в нирках, і не заважати при цьому хірургам.

Как технологии Microsoft создали цифровую операционную комнату

Доктор Ламі був одним з тих хірургів, які в кінці 90-х років розробили методику видалення каменів з нирок.

Робота над «цифровий» операційної кімнатою стартувала в 2010 році, коли для відділення урології німецької клініки почали будівництво та ремонт. Доктор Ламі побачив в цьому можливість поліпшити наявні системи для кращої якості зображення і вбудованого контролю за хірургічним обладнанням.

Оновити апаратуру в операційній кімнаті допомогла компанія-постачальник медичних засобів та інструментів Richard Wolf, з якою клініка співпрацює вже довгий час. Вона побудувала комп'ютерну систему на базі рішення Windows Embedded. Вибір зупинився на розробці Microsoft з-за того, що вона легко інтегрує нові пристрої і потоки даних без необхідності суттєвої переробки базової платформи.

Комп'ютерні технології об'єднали в одне рішення інструменти для ендоскопії, зображення рентгена та ультразвуку, а також органи управління кімнатою. Завдяки цьому неважливо, де знаходяться хірурги спостерігачі - будь то сусідня кімната або інший континент. Доктор Ламі зможе показати їм, як виконується складна хірургічна операція на нирках.

Ядром системи «цифровий» операційної кімнати є центр керування на базі Windows Embedded. Він оснащений сенсорним екраном і може керувати хірургічними інструментами, включаючи ендоскопи, дроти, насоси, рентгенівський та ультразвукової сканери. Хірург також може змінювати за допомогою сенсорного дисплея освітлення в операційній і звук. Все це дозволяє точніше передати хід операції глядачам.

Спостерігачі дивляться на операційні процедури з допомогою моніторів, які отримують потокове відео в реальному часі від камер на стелі або ендоскопа в руках хірурга. Крім цього, зображення можна зберігати в накопичувачах завдяки тому, що ядро системи може підключатися до сховища на базі операційної системи Windows 7 Professional. Знімки передаються через прийнятий в медичній галузі стандартний протокол Digital Imaging and Communications in Medicine.

Встановлена у клініці комп'ютерна система також надає уніфікований інтерфейс для доступу до інструментів і функцій. Тому лікарі можуть сфокусуватися на покращенні хірургічних навичок замість витрати часу на управління устаткуванням.

Підтримувати актуальність і оновлювати встановлену в клініці системі буде нескладно: вона може містити в собі інші інструменти на базі Windows. Завдяки цьому можна легко оснастити операційну кімнату додатковими елементами, наприклад, для управління висотою операційного столу або кутом її нахилу. Ядро системи також може контролювати обладнання та установки для подібних операційних процедур, таких як лапароскопія або роботизована хірургія. Зручність в управлінні додасть те, що всі кнопки інтерфейсу зібрані в одному місці на сенсорному екрані.

Додатково
|