Intel представила мікроконтролер, що працює на вині
На форумі IDF 2013 представники компанії Intel продемонстрували новий мікроконтролер з дуже низьким енергоспоживанням - для живлення йому достатньо келиха червоного вина.
В ході демонстрації Intel електроди прикріпили до пляшки і, опустивши в вино, отримали струм з оцтової кислоти, що міститься у вині. Запитанное таким чином пристрій включалося, оцінювало свої параметри і відправляло інформацію на дисплей. Зазначимо, що подібний експеримент з отримання електрики з підручних засобів можна провести і без використання алкоголю - джерелом енергії буде звичайний картопля, - але вино здається куди більш ефективним.
Коментуючи досвід Intel, представник компанії доктор Женевьева Белл, заявила: «Хтось перетворює воду на вино, а ми використовуємо вино для отримання електрики. Вже зараз ми можемо уявити собі світ з неймовірно низьким споживанням енергії, але вкрай високою продуктивністю, де... пристрої зможуть здійснювати такі функції, як постійне визначення параметрів, постійне знаходження на зв'язку і постійні обчислення - все, що необхідно для мобільного майбутнього».
Крім цікавої демонстрації з вином, Женевьева Белл показала пару перспективних способів заміни паролів для розблокування смартфонів. По-перше, це розпізнавання голосу на базі голосових міток. Другий спосіб полягає у використанні акселерометра для визначення особливостей ходи власника. Як тільки смартфон «усвідомлює», що він в руках у людини, яка ходить не так, розблокувати його звичайним способом не вдасться.
Зрозуміло, що у всіх запропонованих рішень Intel поки що багато недоліків. У реальному житті людини оточують багато шумів, які завадять смартфону розпізнавати голос свого власника, при визначенні характерних рис ходи теж можуть виникнути проблеми, якщо тільки людина не з відповідного міністерства, ну, а з вином взагалі може бути стільки неприємностей, що краще і не намагатися. До того ж, алкоголь досить доріг. Тим не менш, розробки Intel або створені на їх основі цілком можуть виявитися затребуваними у майбутньому, коли кількість мобільних пристроїв та вимоги до них серйозно зростуть.