Бездротова передача електроенергії: масштабні проекти
Сьогодні інженери активно ведуть роботи над великими проектами, пов'язаними із застосуванням бездротової передачі енергії, - побутовими електричними мережами і що харчуються «по повітрю» електромобілями.
Технологія Intel WCTЗаряджати ноутбуки зі значно більшою, ніж у смартфонів, ємністю акумулятора поки недозволена розкіш, так як цей процес може розтягнутися на десятки годин. А ось підживлювати смартфони від лептопів стане можливо вже в найближчому майбутньому. Компанія Intel спільно з Integrated Device Technology (IDT) веде роботу над проектом Wireless Charging Technology (WCT).
По його завершенні на ринок будуть випущені ноутбуки, підтримують бездротову зарядку компактних мобільних пристроїв при їх розміщенні в безпосередній близькості від лептопа. При цьому на плечі фірми Integrated Device Technology лягло виробництво чіпів для бездротової зарядки мобільних гаджетів, а Intel буде займатися розробкою і стандартизацією готових пристроїв з підтримкою технології WCT.
Ноутбук як зарядний пристрій
Коли Intel забезпечить серійне виробництво лептопів з підтримкою бездротової зарядки мобільних пристроїв, смартфони не потрібно буде навіть поміщати на спеціальний майданчик - достатньо буде залишати їх на столі поряд з комп'ютером.
Бездротова електромережу для будинкуЗасновники компанії WiTricity мислять більш глобально: вони запропонували створити в кожному будинку централізовану мережу для бездротової передачі електроенергії. Такий підхід дозволить позбутися від тягнуться від розеток до побутових електроприладів проводів і від необхідності періодично міняти акумуляторні батареї в пристроях. На думку інженерів WiTricity, для гаджетів, які користувачі переміщують лише в межах будинку, джерела автономного живлення не потрібні.
Передавати електроенергію обладнаним відповідними адаптерами побутовим приладам, гаджетів, аудіо - та відеоапаратури, за задумом інженерів WiTricity, стануть встановлюються у кожній кімнаті стельові джерела живлення.
Бездротова зарядка електромобілівКорпорація Qualcomm в останні роки веде роботи по впровадженню технологій бездротової зарядки - причому не тільки батарей мобільних гаджетів (розробляється Qualcomm власне рішення для зарядки смартфонів називається WiPower), але і акумуляторів електромобілів. Проект зі створення комерційно привабливою системи безпровідної передачі електроенергії від зарядного пристрою автомобіля, називається Qualcomm Halo, а сама технологія виконання Qualcomm отримала ім'я Wireless Electric Vehicle Charging (WEVC). Вона передбачає використання двох індукційних котушок: перша встановлюється всередині електрокара, а друга - під дорожнім полотном в місцях, позначених як зарядні майданчики.
Реалізація проекту QualComm Halo зробить використання електромобілів куди більш простим і зручним, ніж зараз. Приміром, на електричне живлення можна буде перевести всі міські таксі - вони можуть заряджатися під час стоянки, якщо місця паркування обладнати бездротовими зарядними пристроями.
Довгострокову перспективу технології WEVC важко переоцінити: густа мережа автозарядных точок дозволить оснащувати електрокари акумуляторами меншої ємності і за рахунок цього істотно знизити їх собівартість.