Menu

Автомобіль майбутнього - прозорий, мережевий і без педалей

У всьому, що ви прочитаєте на наступних сторінках, немає нічого фантастичного - нехай дещо поки і виглядає таким. І хоча ми не розповімо вам про літаючих машинах, але про безпілотних авто піде мова, так само як і про автомобілі, напханих сенсорними дисплеями, на яких відображається все, що відбувається навколо. А ще про транспорт, здатному реагувати як другий мозок, безперервно передавати будь-яку потрібну інформацію і досить розумний, щоб вгадувати бажання водія. Розберемося і з рішеннями, виготовленими з інноваційних матеріалів, потенціал яких сьогодні ще складно уявити, - легкими, функціональними, просторими, але з малими габаритами. Всі ідеї ми збирали по крупицях з авторитетних джерел, грунтуючись на дослідженнях, аналізі та експериментах. Передбачати майбутнє завжди нелегко, і напевно не всі описані ідеї здійсняться. Але зараз можна бути впевненим в головному: автомобіль нікуди і ніколи не зникне.

Кермо йде у відставку

Ще якихось 50 років тому лише близько 30% світового населення мешкали у великих містах, у 2030 році частка городян буде становити вже 60%, а в 2050-му - понад 75%. Ці цифри означають, що розвиток мегаполісів сформує новий стиль життя. Міста величезного розміру стануть займати дійсно великі площі, а транспортну систему стане неможливо розділити на суспільну і особисту - вона буде об'єднаною, хоча і розподіленої на транспортні засоби різних розмірів.

Автомобіль у його сьогоднішньому вигляді збережеться виключно для поїздок за межі міст. У місті ж водіїв більше не буде, так само як і зупинок громадського транспорту. За допомогою спеціального додатка на смартфоні або планшеті будь-яка людина зможе вказувати фінальну крапку подорожі і чекати відповіді: чи треба йому залишатися на місці, де його підбере перше підійшло транспортний засіб або відправитися куди-небудь неподалік, де цей транспорт його вже буде чекати.

Сьогодні поки що важко уявити світ, настільки несхожий на наш, проте урбанізація не передбачає іншого виходу з переміщення великих мас людей з одного місця в інше. Необхідно зрозуміти, що за останнє сторіччя міста постійно пристосовувалися до автомобілів, однак результат усіх зусиль залишається незмінним: агломерації незручні і забиті машинами. Тому в наступні сто років уже автомобілі почнуть самі пристосовуватися до великих міст.

Ніяких проблем з паркуванням

Якщо автомобілі «порозумнішають» - а вони скоро стануть точно не дурніші середньостатистичного водія, - їх відносини з людиною сильно зміняться в тому, що стосується володіння та ризиків. Концепція паркування, приміром, перевернеться з ніг на голову: автомобіль самостійно навчиться шукати, де б підзарядити батареї. І машина, яка підбере вас вранці, може бути зовсім не тим, що висадила вас у будинку вчора ввечері. А технічні характеристики транспорту стануть змінюватись в залежності від мети і місця призначення.

Ну а потік, що рухається в автоматичному режимі, збільшить пропускну здатність доріг - на них поміститься більше автомобілів. В результаті вдасться вигадати дві-три смуги, які віддадуть під озеленення або ж більш широкі тротуари. Крім того, електромобілі дозволять поліпшити екологію і знизити рівень шуму. Завдяки цьому забиті міські артерії, що викликають стільки невдоволення в наш час, в майбутньому стануть настільки приємним, що й уявити неможливо. Новому транспорту не потрібні світлові прилади і дорожні знаки, враховуючи, що всі кошти підключаться до цифрової міській інфраструктурі.

Автомобиль будущего — прозрачный, сетевой и без педалей

Сам вигляд автомобілів також зміниться. Наприклад, лобове скло перетвориться в інтерфейс, який виступає посередником між водієм і навколишнім середовищем, - щось схоже доповненої реальності. Наведемо приклад: якщо ви шукаєте квартиру або офіс в оренду, під час руху ви побачите на екрані всі доступні пропозиції. При управлінні у режимі «Природа» будуть видні парки, люди і зелені насадження, а решта буде фільтруватися. Режим «Флірт» - і на екрані з'являться дані людей, які катаються по місту з такою ж включеною функцією. Крім того, автомобіль буде все сильніше інтегрований в соціальні мережі.

Крім іншого для нових поколінь автомобілі перестануть бути статусними символами: час стане змінюватися швидше, а разом з ним і концепція свободи. «Володіти автомобілем» буде означати мати його доступності лише тоді, коли це дійсно необхідно.

Високий інтелект

Всім нам важко повірити в такі концептуально віддалене майбутнє, але найкраще про нього розповів Рей Куцвейл, винахідник і програміст із США, автор численних книг, присвячених здоров'ю і штучного інтелекту, який пояснив: «У нинішньому столітті з'явиться інтелект набагато вищий, ніж наш. Ми не можемо його детально описати, оскільки він за визначенням вище нашого. Завдяки молекулярній тривимірного комп'ютерного моделювання ми організуємо матерію і енергію дуже ефективним способом - вже на атомному рівні. Через десяток років зможемо з великою ефективністю виконувати розрахунки завдяки тривимірним молекулярних структур, які будуть ґрунтуватися на вуглеці, як і життя, але які будуть в мільйон разів потужнішим. Тільки уявіть, що двосантиметровий фрагмент нанотрубки з атомів вуглецю буде в мільйони разів могутніше людського мозку».

Супергорода і усуспільнення особистого транспорту
Автомобиль будущего — прозрачный, сетевой и без педалей
Автомобиль будущего — прозрачный, сетевой и без педалей
«»

Машина Autonomobile, здатна з комфортом перевозити до семи осіб, надає пасажирам всілякі зручності під час тривалих поїздок. Даний прототип, отримала багато міжнародних нагород, був задуманий як автомобіль 2040-го. Спроектований знаменитої студією промислового дизайну Mike and Maaike з США, він має невимовний назва - ATNMBL. Концепція, що лежить в основі цих автомобілів, формулюється так: «Коли ви опинитеся в салоні, електронний голос запитає, куди вас везти». Про решту машина подбати самостійно.

Автомобиль будущего — прозрачный, сетевой и без педалей

На борту достатньо місця для сімох, в їх розпорядженні робочий стіл, система розваг та підключення до Інтернету. До того ж можна милуватися проносящимся повз пейзажем. Ніякого керма, педалей і водія. І хоча автомобіль може розганятися до 200 км/год, важливі не стільки характеристики, скільки економія часу, якість переміщень і цифрова транспортна мережа. Завдяки інтелектуальному і точкового застосування робототехніки, прогресу систем GPS, складним датчикам і навігаційних баз даних безпілотний транспорт зможе пересуватися по тих дорогах, які вже існують сьогодні.

Вітрове скло не потрібно, тому що немає необхідності дивитися вперед: автомобілі майбутнього зможуть пересуватися самостійно. Зате буде безліч датчиків і камер. Чому двигун не під капотом? Тому що в рух ТЗ призводять електромотори в колесах, які живляться сонячною енергією, що отримується від панелей на даху.

|