Як дати прикурити акумулятора автомобіля
Проблеми з акумулятором особливо часто трапляються в холодну пору року. У цей період бортова мережа автомобіля відчуває підвищені навантаження, викликані інтенсивним використанням штатного електрообладнання - світлотехніки, склоочисників, а також обігрівачів стекол, зовнішніх дзеркал, салону. Типова ситуація: взимку машина ночами стоїть на вулиці, а вдень експлуатується в режимі коротких поїздок. При такому розкладі можете не сумніватися, що акумулятор, навіть на новому автомобілі, буде повільно, але впевнено розряджатися. Потужності генератора не вистачить для підтримання його в робочому стані. І в один прекрасний момент акумулятору просто не вистачить сил провернути стартер...
Якщо така неприємність сталася, без додаткового «заряду» не обійтися. Забезпечити його можна різними способами, але для швидкої реанімації двигуна в польових умовах знадобиться переносне пускозарядний пристрій - так званий бустер.
Він являє собою герметичний джерело живлення на основі свинцево-кислотних батарей, у яких використовується не рідкий, а загущений електроліт. Зроблено це для більшої безпеки: навіть якщо бустер при експлуатації перекинеться, кислота не витече.
Інша характерна риса такого приладу - менша, ніж у автомобільного акумулятора, ємність і в той же час досить великий струм холодного пуску. Всі апарати цього типу забезпечені проводами з «крокодилами» для надійної фіксації на клемах штатної батареї.
До і після тисячіНа наш ринок бустери постачають з Тайваню та Китаю, а також з деяких країн Європи. Виробники бустерів ділять їх на дві групи: професійні та побутові, які можна зустріти в роздрібному продажі. У останніх ємність рідко досягає 30 A·год, тоді як пусковий струм, який є головним критерієм вибору бустера, може перевищувати 1000 А. За цим параметром побутові пристрої діляться на дві групи: до 1100 А і більше 1100 А.
Класичні «тысячеамперникии здатні запустити мотор навіть без підключення до штатної АКБ. Правдаа якщо потужність двигуна не перевищує 125 к.с. Бустериы що входять у другу групуу здатні запустити навіть 250-сильний мотор в тандемі зі штатною батареєю.
Вибираючи бустер, необхідно звернути увагу на наявність двох важливих функцій. Перша - це автоматичний захист від недотримання полярності при підключенні до клем.
Друга функція - захист від повного розряду, який знижує термін служби бустерів. Саме тому час пуску за допомогою такого апарата не повинна перевищувати 10 с, а інтервал між ними повинен бути не менше 3 хв. Пам'ятайте, що всі сучасні бустери обов'язково мають індикатор заряду власного акумулятора, наприклад, у вигляді вольтметра або набору світлодіодів.
Додаткові функції джерела живленняДеякі моделі бустерів мають додаткові режими роботи, для чого їх оснащують різними пристосуваннями. Наприклад, вбудованими компасами, компресорами або ліхтарями. Такі опції, на наш погляд, можуть бути дуже корисні в далеких автоподорожі.
Bahco BB12-760
Апарат китайського виробництва відрізняє досить високий пусковий струм - 760 А. При короткочасних пікових навантаженнях цей показник злітає аж до 2250 А. Враховуючи настільки істотні перепади струму, розробники ґрунтовно опрацювали схему захисту внутрішніх ланцюгів, забезпечивши її електронною системою перевірки запобіжника. Для запобігання перегріву проводів, запитывающих 12-вольтів розетку, у пристрої застосований додатковий запобіжник на 16 A. В числі плюсів експерти «АМ» відзначили добре читається стрілочний амперметр, потужні силові дроти і ергономічні пластикові ручки у «крокодилів».
Орієнтовна ціна - 5500 грн.
Defort DPS-17N
Корпус цього китайського бустера посилений гумовими бамперами, оберігають агрегат від ударів. Рукоять також має гумову прокладку, яка дозволяє надійно зафіксувати бустер в руці. Набір функцій, якими володіє прилад, вражає - тут в одному корпусі поєднані джерело живлення, компресор для підкачки шин практично будь-якого типорозміру, ліхтар і лампа освітлення робочої зони. Зовнішні електроприлади малого енергоспоживання можна підключати до двох гнізд типу прикурювач (з робочою напругою 12 В) або до роз'ємів USB.
Орієнтовна ціна - 1300 грн.
Lemania РВ-2200
Дана модель користується у нас підвищеним попитом в чому завдяки незвичайному дизайну. Мабуть, водіїв приваблює не характерна для такого пристрою форма корпусу, який виконаний у вигляді каністри. При мінімумі функцій цей бустер володіє рядом переваг. Серед них - великий піковий пусковий струм, який досягає 2000 А, довгі потужні кабелі, а також (за твердженнями розробників) можливість проведення до 400 пускових циклів без проміжної підзарядки. У числі плюсів - ергономічні рукоятки «крокодилів» і оригінальна схема автоматичного захисту ланцюгів від стрибків напруги при зарядці.
Орієнтовна ціна - 1450 грн.
Mobilen MP 737
Електротехнічна продукція торгової марки Mobilen і, зокрема, бустери на ринку користуються популярністю в чому завдяки своїй надійності. Модель, представлена в нашому огляді, відрізняється невеликими габаритами. Наприклад, ширина її корпусу складає всього 10 см, тому пристрій при необхідності можна розмістити навіть під передніми кріслами лежачи, - у багатьох машинах є така можливість. Незважаючи на компактність, Mobilen MP 737 гарантовано видає до 400 А пускового струму, чого в більшості випадків достатньо для запуску двигуна практично будь-якого легкового автомобіля. Серед додаткових функцій - вбудований ліхтар і індикатор заряду.
Орієнтовна ціна - 1600 грн.
Uniforce PS1100A-C
Один з найбільш компактних серед представлених на ринку багатофункціональних бустерів. Невеликі габарити позначаються на його електричних показниках, які поступаються параметрам ряду аналогів. Так, батарея пристрою забезпечує пусковий струм до 450 А, при коротких пікових навантаженнях струм не перевищує 1100 А. Бустер оснащений індикатором рівня заряду батареї і модулем її захисту від перевантажень. Варто звернути увагу на продуктивність компресора, встановленого в одному корпусі з бустером, - він створює тиск до 11 атм, тому з його допомогою можна досить швидко накачати шини великовантажних автомобілів.
Орієнтовна ціна - 1200 грн.
Elegant 101 450
Універсальне портативний пусковий пристрій польського виробництва. В активі приладу - вбудована батарея, що видає на-гора до 750 А пускового струму, схема автоматичного контролю процесу зарядки і захисту від перевантажень, а також оригінальна аналогова індикація стану джерела живлення. На передній панелі два великих перемикача з 12 на 24 Ст.
Відсутність додаткових функцій безпосередньо позначилося на ціні приладу - в нашому огляді це найдоступніший бустер.
Орієнтовна ціна - 945 грн.