Штучна нейронна мережа на базі GPU
Компанія NVIDIA оголосила про те, що в результаті співпраці з командою вчених з Стенфордського Університету була створена найбільша в світі штучна нейронна мережа, призначена для вивчення процесу навчання людського мозку. Дана мережа в 6.5 разів більше попереднього рекордсмена, створеного командою Google в 2012 році.
Комп'ютеризовані нейронні мережі можуть “навчитися” моделювати поведінку мозку, включаючи розпізнавання об'єктів, персонажів, голосів і звуків тим ж способом, яким це робить мозок.
Проте створення масштабних нейронних мереж обходиться дуже дорого з точки зору обчислювальних ресурсів. Наприклад, в Google на створення мережі, яка навчилася розпізнавати кішок в серії роликів YouTube, пішло близько 1000 серверів на базі CPU, що еквівалентно 16000 процесорних ядер. Побудована мережа характеризувалася 1.7 млрд. параметрів, віртуально відображають зв'язки між нейронами.
На відміну від Googe, команда Стенфорда, очолювана директором лабораторії штучного інтелекту при університеті Ендрю Нг, побудувала такого ж масштабу мережу всього на трьох серверах, оснащених графічними процесорами NVIDIA для прискорення обробки великих обсягів даних, що створюється мережею. З допомогою 16 серверів на базі графічних процесорів NVIDIA команда змогла створити мережу з 11.2 млрд. параметрів, що в 6.5 разів більше, ніж у мережі Google, представленої в 2012 році.
Чим більше і потужніше нейронна мережа, тим точніше вона справляється з такими завданнями, як розпізнавання об'єктів, дозволяючи за допомогою комп'ютера моделювати поведінку, близький до людського. Робота команди вчених з Стенфорда була опублікована вчора на Міжнародній Конференції з Машинного Навчання.
GPU прискорювачі в основі машинного навчання
Машинне навчання, швидко розвивається сегмент галузі штучного інтелекту, - це наука про виконання дій комп'ютером без попереднього програмування. У минулому десятилітті машинне навчання дало нам самокеровані автомобілі і ефективний пошук в мережі, а також дозволило заглянути глибоко всередину людського геному. Багато вчених вважають, що це найкращий спосіб пізнання людського інтелекту.