Menu

Графічний редактор Inkscape: потужний, універсальний і безкоштовний

Графічний редактор Inkscape - це потужна універсальна, а головне, безкоштовна програма для роботи з векторною графікою. Наочне меню і багатий набір інструментів дозволяють рекомендувати його і початківцям, і профі.
Графический редактор Inkscape: мощный, универсальный и бесплатный
C Inkscape малюнки у векторній графіці стають простим і дуже захоплюючим заняттям.

Розробники векторного редактора Inkscape намагалися залучити користувачів зрозумілим і наочним інтерфейсом. Перед вами відкрито відразу весь набір основних інструментів на панелі ліворуч, їх параметри - на панелі вгорі, а палітра кольорів - в нижній частині вікна. Все це позначено наочними символами, а значить, заглядати в керівництво користувача доведеться рідше. До того ж інтерфейс і довідка до програми повністю локалізовані. Однак це не означає, що ця програма орієнтована на непідготовлених користувачів.

Ієрархія меню програми досить заплутана, і, щоб розібратися в настройках, може знадобитися час. Незважаючи на складності, цей вільно розповсюджувана векторний редактор де факто став найпопулярнішим серед дизайнерів, художників і навіть інженерів - в першу чергу через безкоштовності, але також багато в чому завдяки універсальному графічному форматі SVG, що дозволяє створювати ілюстрації різного типу, в тому числі і анімовані. Його підтримують далеко не всі пристрої, особливо мобільні. Тому, щоб зробити результат читабельним скрізь, в меню передбачений пункт «Файл | Експортувати в растр...». Допускається формат PNG і деякі популярні векторні формати. Що стосується імпорту, то Inkscape розуміє файли у форматах, як JPEG, PNG, TIFF і інші.

Ті, хто зупинить свій вибір на цьому пакеті, на сайті програми крім іншого, можуть знайти приклади та уроки роботи в даному редакторі. Веб-сторінка виконана українською (Є версії і на інших мовах). Примітно, що шанувальники Inkscape організували своєрідну бібліотеку малюнків (www.openclipart.org). У неї може увійти будь-який бажаючий та безкоштовно скачати картинку для особистого використання.

Завантажити Inkscape

|