Menu

Як ігри з Kinect допомагають боротися з наслідками інсульту

Одним з кращих засобів для відновлення після інсульту є гра, а найефективнішою з них - гра з комп'ютером. Так вважають українські програмісти з Digital Cloud Technologies (DCT), які в рецепт лікування включили контролер Kinect.

Как игры с Kinect помогают бороться с последствиями инсульта

Постраждалі від інсульту часто втрачають можливість нормально рухатися, і в процесі реабілітації їм доводиться заново вчити базові навички тіла. Наприклад, піднімати руки. Зазвичай терапія проходить у формі багаторазових повторень, які ретельно відпрацьовуються. Багато експертів упевнені, що саме усердность є ключем до успішної реабілітації і лікування найчастіше починається вже через два дні після удару, поки пацієнт ще в лікарні. Проблема в тому, що багаторазове повторення простих рухів нецікаві пацієнтам, і лікарям важко змусити людей подбати про повернення свого здоров'я.

Зробити фізичні вправи цікавими можна, якщо перевести їх в ігровий процес. Саме так вчинили програмісти з DCT. Вони взяли ігровий контролер Microsoft Kinect для Windows і створили гру з його використанням. Щоб керувати тим, що відбувається на екрані, пацієнти повинні рухатися самі. Адже це відмінна особливість Kinect - він зчитує руху гравців і переводить їх у дії героїв на дисплеї. Без проміжних пристроїв, наприклад, джойстиків. В результаті гри з Kinect перетворюють нудний процес реабілітації в більш цікаве заняття, і від цього він стає ефективніше.

В результаті DCT створила гру під назвою Відновлення здоров'я (Revival Health) з 3D-аватарами, які отзеркаливают руху пацієнтів. У ній за кожне правильно виконане дію гравці отримують бонуси. Наприклад, за сюжетом може знадобитися клацнути вимикачем, до якого можна дістатися лише піднявши руки. Завдяки тому, що Revival Health трансформує одні і ті ж повторювані дії в ігровий процес з негайним відгуком, пацієнти проходять терапію з більшою старанністю. Гра також записує відео з прогресом пацієнта і даними про швидкість виконуваних рухів. Лікарі потім аналізують отриману інформацію і роблять висновки про успіхи терапії.

Створити гру було непросто: вона запускається на ПК і отримує інформацію від датчиків Kinect, а також відправляє зібрану статистику «хмара» і назад отримує підсумкові висновки. Лікарі можуть використовувати цю роздільну архітектуру і як консоль управління за грою, і для результатів аналізів. DCT створила дві версії цього ПО: Windows 7 і Windows 8 з сенсорним інтерфейсом Windows Modern UI.

Кінцеві користувачі програми - лікарі отримають більше гнучкості завдяки сенсорному інтерфейсу програми для Windows 8, вважає розробник. «Лікарі зможуть взаємодіяти з грою напряму, змінюючи складність вправ прямо в кімнаті, де проходить терапія, - пояснює він. - А після закінчення занять вони візьмуть планшет із собою в кабінет і обговорять результати з колегами».

На думку DCT, завдяки грі пацієнти будуть скоріше одужувати і тим самим заощадять на лікуванні. Знайти гру можна на сайті команди.

|