Menu

Як створити спільні папки у Windows

Якщо ви захочете зробити якусь папку доступною для інших користувачів локальної мережі, то зіткнетеся з деякими складнощами. Можливо, варто скористатися спеціальним майстром, призначеним для створення спільних ресурсів.
Как создать общие папки в ОС Windows
Windows Vista або 7

Відкрийте меню «Пуск» і введіть у рядку пошуку «shrpubw». В області «Програми» відобразиться відповідний додаток - запустіть його, клацнувши по ньому один раз. Спочатку відкриється вікно контролю облікових записів із запитом пароль адміністратора - введіть його, якщо вказано, і клацніть на «OK». Після цього запуститься майстер створення спільних ресурсів.

У першому вікні майстра натисніть кнопку «Далі». Наступним кроком є вибір папки, яка буде загальної. Вкажіть шлях до необхідної директорії або виберіть її вручну, натиснувши на «Огляд».

У наступному вікні потрібно визначити, який тип доступу буде призначений користувачам спільної папки. У Windows є три стандартні варіанти, а також четвертий, що надає можливість ручного налаштування.

Перші три відрізняються в залежності від того, чи мають користувачі права адміністратора або користуються іншими обліковими записами. Таким чином, можна або надати повний доступ, або відкрити папку тільки для читання.

Ручна настройка дозволяє самостійно встановити права доступу для користувачів локальної мережі, які зареєстровані на вашому комп'ютері. Для цього виберіть «Настройка дозволів доступу» і натисніть кнопку «Інший...». Вкажіть конкретного користувача і клацніть на «Додати...». У спеціальному полі Введіть імена вибраних об ’ єктів» введіть ім'я користувача, а потім перевірте його, натиснувши на «Перевірити імена». Підтвердіть вибір кнопкою «ОК». Даний користувач з'явиться в списку Групи або Користувачі». Виберіть його та активуйте, вказавши для нього права доступу до теки. Для цього поставте галочки навпроти пунктів «Повний доступ», «Зміна» і «Читання» у колонці «Дозволити». Аналогічним чином задайте права доступу до папок для інших користувачів.

Якщо ви хочете, щоб всі учасники локальної мережі мали можливість читати та записувати файли у спільній папці, виберіть «Всі» і активуйте «Повний контроль».

Закінчивши налаштування, натисніть на кнопку «OK» і «Готово». Майстер покаже резюме ваших налаштувань і запропонує ще раз підтвердити своє рішення кнопку «Готово».

Як це робиться в XP

Відкрийте меню «Пуск | Виконати, введіть у командному рядку «shrpubw» та натисніть кнопку «OK», а потім «Далі». Після цього виберіть папку, доступ до якої ви хочете зробити спільним для користувачів локальної мережі. Вкажіть Ім'я загального ресурсу» і, якщо потрібно, «Опис ресурсу» у відповідних полях. На наступному кроці ви можете призначити права доступу для конкретних осіб, як це описано вище.

|