Menu

Як навести порядок у контекстних меню Windows XP

При встановленні різних програм в контекстне меню Провідника і інтерфейс Windows поступово додаються нові компоненти, які практично не використовуються в повсякденній роботі, а то і зовсім є зайвими.
Как навести порядок в контекстных меню Windows XP
Очистити контекстне меню файлів і папок можна у відповідній гілці редактора реєстру

Почистити меню від непотрібних команд можна за допомогою редактора реєстру regedit, запустивши його з командного рядка («Пуск | Виконати»).

Щоб залишити в контекстному меню тільки потрібні пункти, знайдіть в реєстрі гілку HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers. Тут як підрозділів виступають команди, які відображаються в меню. Видаліть ті, які ви вважаєте зайвими. Також в контекстне меню можна додати і свої пункти.

Команди, прив'язані до конкретного типу файлів, можна знайти у відповідних гілках - наприклад, для файлу AVI це розділ HKCR\AVIFile\shell. Сюди можна додати свою команду, яка буде прив'язана до цього формату файлів. Для цього спочатку створіть розділ (наприклад, «Media Player Classic»), а потім у ньому - строковий параметр з назвою «Відкрити за допомогою Media Player Classic». Потім вкажіть у цьому розділі підрозділ «command», а в ньому - строковий параметр «“Путь_к_программе\Имя_программы.ехе” “%1”», вказавши свій шлях до програми.

|