Menu

Вас шукає таксі

Замовляти таксі, телефонуючи номер диспетчерської служби, в XXI столітті вже несучасно.
Вас ищет такси

Француз Жан-Крістоф Малла створив комп ’ ютерну програму G1 Taxi, що дозволяє за лічені хвилини знайти найближчий вільний автомобіль.

«Коли телефонуєш, у відповідь часто чуєш, що вільних машин немає. Однак проблема полягає аж ніяк не в нестачі автомобілів», - переконаний Малла, кілька років пропрацював керівником французької логістичної компанії, яка пропонувала послуги з транспортування вантажів і перевезення людей. «Іноді за день тільки в Парижі налічується до 20 000 втрачених замовлень, - продовжує він. - І все через те, що вільна машина може проїхати в десятці метрів від клієнта, але ні він, ні її водій не будуть знати про це».

Принцип роботи програми G1 Taxi простий. Достатньо зайти на спеціальний інтернет-сайт і вказати своє місце розташування на карті. Через кілька секунд користувачеві будуть запропоновані на вибір два-три найближчі вільні машини. Клікнувши на символ «авто», можна дізнатися деякі подробиці про пропонованому транспортному засобі: тип кузова (наприклад, sedan або універсал), кількість пасажирських місць, наявність кондиціонера, телевізора і т.д. На сайті також зазначається, на яких мовах говорить водій і чи можна заплатити за поїздку пластиковою картою. Якщо вас все влаштовує, з шофером можна зв'язатися безпосередньо, зателефонувавши йому на мобільний телефон.

У програми є ще один плюс. «Зараз таксистам доводиться мати справу з диспетчерської, яка розподіляє між ними замовлення, - говорить Жан-Крістоф Малла. - Така послуга кожному таксистові щомісяця обходиться в 300-500 євро, які в кінцевому рахунку включаються у вартість поїздки. З використанням G1 Taxi необхідність у диспетчерів відпаде, що дозволить знизити розцінки».

Так це чи не так, покаже життя. Поки ноу-хау Малла працює тільки в тестовому режимі у Парижі, Марселі і Ліоні, а комп'ютерна база G1 Taxi включає дані всього на 500 автомобілів.

|