Menu

Як влаштуватися на хорошу роботу - поради випускникам від Microsoft

IT-інструменти стають незамінним підмогою для ефективного кар'єрного старту. А у сфері інформаційних технологій володіння ними - обов'язкова умова.

Как устроиться на хорошую работу – советы выпускникам от Microsoft
Зараз, коли для випускників вузів пошук роботи стає як ніколи актуальним, Microsoft підказує, за допомогою чого можна підвищити свої шанси на ринку праці. Спеціально для них поради дає кадровий консультант корпорації Євгенія Сава (Eugenia Sawa) .

Підготовка портфоліо

За її словами, спеціалістів з підбору персоналу цікавить не тільки вчена ступінь або робочий досвід кандидатів. HR-менеджери шукають людей, які ставляться до своєї роботи з великим ентузіазмом. Тому Сава рекомендує студентам, які хочуть показати себе в якості перспективних працівників, для початку реалізувати персональний проект та викласти його в інтернет. Приміром, початківці веб-дизайнери можуть проілюструвати свою кваліфікацію, зробивши красивий персональний сайт.

Студенти, зацікавлені в індустрії смартфонів, можуть показати свою кваліфікацію, створивши і опублікувавши додаток для телефону. Ті ж, хто не спеціалізується на розробці програм, можуть «засвітитися» в блогах. Тематика блогу повинна ставитися до бажаної галузі кандидата, демонструвати знання індустрії та її учасників і, що найбільш важливо, мати чітку точку зору.

Кожному сучасному випускнику рекомендується знати хоча б основи програмування, і в цьому можуть допомогти такі сайти, як Code Academy. «Візьміть на себе ініціативу, покажіть свої навички та виконану роботу, - говорить Сава. - Якщо ви в курсі останніх технологічних новинок, це допоможе зробити перший крок».

Однак крім спеціалізованих навичок випускників університетів не завадить відточити володіння базовим пз, що використовується в більшості фірм. Роботодавці будуть очікувати від співробітників щонайменше просунутого знання системи Windows та програм Microsoft Office. Деякі посади можуть вимагати і більш глибоких навичок. Щоб гідно показати себе, Сава рекомендує вивчити безкоштовні онлайн-відеоуроки на сайті Office. Студенти також можуть придбати для персонального використання зі знижкою на сайті Microsoft Student Store.

Пошук вакансій і рекрутерів

Інтернет надає безпрецедентні можливості для пошуку роботи. Студенти можуть зв'язатися з рекрутерами, знайшовши їх за ключовими словами, в мережі професіоналів LinkedIn або в представництвах компанії в соцмережах. Вийшовши на контакт з менеджерами і проявивши безпосередній інтерес до галузі і компанії, можна зарекомендувати себе на майбутнє як перспективного працівника.

Але перед тим як подавати резюме або зв'язуватися з фахівцями з підбору кадрів, Сава рекомендує «почистити» свої сліди в соцмережах. На її думку, слід в першу чергу видалити зі своїх сторінок грубі або невідповідні картинки, гумор і відео (включаючи ті, що викладені на особистий канал на YouTube). Потрібно також уважно стежити за написами друзів на своїх «стінах». Якщо студента відзначили на компрометуючих фотографіях або відео, варто попросити видалити ці матеріали.

Поведінка на співбесіді

На цьому етапі дуже знадобляться комунікативні навички. Перш за все, під час листування з рекрутером Сава радить дотримуватися наступного:

- Не потрібно телефонувати рекрутеру або писати йому особисті повідомлення - більшість з них вважає за краще електронну пошту;

- Не говоріть занадто багато. Дозвольте рекрутеру самому вести дискусію;

- Уважно перевіряйте граматику своїх листів;

- Спілкуйтеся ввічливо. Уникайте сленгу, лайки і будь-яких образливих фраз.

Те, як студент веде себе під час співбесіди, може мати вирішальне значення на подальше співробітництво. Тому Сава дає наступні поради для спілкування з рекрутерами:

- Добре підготуйтеся до співбесіди. Вивчіть компанію і складіть власну точку зору;

- Одягніться як професіонал. Одяг має бути обережним і вигладженій. Ніяких джинсів, шортів або сандалій;

- Приїжджайте щонайменше за 10 хвилин до призначеного часу. Це дозволить не загубитися і знайти потрібний кабінет;

- Прямо перед початком співбесіди краще вимкнути мобільний телефон;

- Подякуйте рекрутера за витрачений час;

- Будьте уважні. Дивіться на людину, коли він говорить. Посміхайтеся і слухайте;

- Задавайте питання. Це демонструє інтерес до компанії;

- Відправте e-mail зі словами подяки після того, як повернетеся додому.

|