Menu

Як українці користуються мобільним інтернетом

За даними Яндекс.Метрики, влітку 2013 року 19% користувачів з України переглядали сайти з мобільних пристроїв - смартфонів, телефонів і планшетів. Активність мобільних користувачів нижче, ніж тих, хто виходить в мережу з настільних комп'ютерів і ноутбуків - в середньому з мобільних переглядають менше сторінок, ніж з десктопів.

Как украинцы пользуются мобильным интернетом

Найпопулярніша мобільна платформа в Україні - Android. Нею користуються чотири з десяти мобільних відвідувачів сайтів. Наступна за популярністю iOS, пристрою на її основі - приблизно у чверті українців, які переглядають сайти з мобільного. Нарешті, все ще багато жителів України заходять в інтернет з звичайних телефонів на Java.

Співвідношення між кількістю пристроїв на старих і нових версіях операційної системи сильно розрізняється залежно від типу платформи. Так, серед українських користувачів Android лише трохи більше чверті використовують самий новий реліз - Jelly Bean (Android 4.1-4.3). Схожа картина і з Windows Phone - нова «вісімка» тільки у 23% власників пристроїв на цій платформі. Користувачі iOS набагато частіше оновлюють операційні системи: у 69% встановлена найсвіжіша з публічно доступних версій ОС від Apple - iOS 6.

Майже третина українських користувачів інтернету, які відвідують сайти з мобільних пристроїв, що живуть на сході України. Серед областей значну перевагу у Київській - на неї припадає 24% всіх мобільних користувачів інтернету. 14% мобільних користувачів - донеччани, ще 8% живуть у Харківській і Одеській областях, по 5% - у Львівській області та в Криму.

У Київській області до 20% мобільних користувачів все ще відвідують сайти з телефонів на Java, на сході таких 13-17%. А на Західній Україні частка подібних пристроїв - всього 4-6%, решта - смартфони і планшети на більш сучасних платформах.

|