Menu

Яндекс випускає браузер на базі Chromium

Компанія «Яндекс» представила власний браузер. Програма відрізняється лаконічним інтерфейсом, вбудованим пошуком і захистом від вірусів.

Яндекс выпускает браузер на базе Chromium
Спеціальна «розумна» рядок поєднує в собі адресну і пошукову. Вона виконана у формі пошукової стрілки Яндекса, показуючи користувачеві, що можна вводити та адреси сайтів, і запити. Рядок забезпечена підказками з миттєвими відповідями від сервісів Яндекса. Прямо у підказках, не переходячи на сторінку пошуку, можна дізнатися ситуацію на дорогах міста, курси валют, переклад слова або, наприклад, висоту Останкінської телевежі.

Найбільш відвідувані користувачем сайти винесені на спеціальне Табло. Воно з'являється всякий раз, коли людина збирається відкрити нову сторінку. З його допомогою можна в один клік перейти на потрібний ресурс, не набираючи його адресу вручну. Сайти представлені на Табло логотипом або піктограмкою. Крім того, на Табло можна отримати свіжу інформацію від улюблених сайтів - наприклад, кількість нових повідомлень у пошті або повідомлення від соціальної мережі.

В браузер вбудований антивірус, який попереджає про потенційно небезпечних сторінках і файлах. Веб сторінки перевіряє антивірусна технологія Яндекса, завантажених файлів - система «Лабораторії Касперського».

Крім того, браузер допоможе зорієнтуватися на закордонних сайтах. Він уміє переводити як окремі слова або фрази, так і цілі веб сторінки з дев'яти мов, у тому числі англійської, німецької та французької. Для перекладу текстів і слів використовується хмарна технологія машинного перекладу Яндекса.

Яндекс выпускает браузер на базе Chromium
Як движок був обраний WebKit, який підтримується багатьма розробниками. Інтерфейс базується на відкритому вихідному коді Chromium. У платформі Яндекса WebKit розширено рішеннями компанії Opera Software - зокрема, технологія Opera Turbo. Вона дозволяє швидко завантажувати сторінки навіть при низькій швидкості з'єднання. Режим Turbo з'явиться вже в наступній версії продукту. Крім того, в програму додані додаткові компоненти - такі, як свіжа версія Adobe Flash і програма для перегляду PDF-файлів.

Також розробники постаралися зробити простим і зручним перехід на Яндекс-браузер з іншого інтернет-оглядача. Браузер зможе імпортувати закладки, налаштування, відвідані сторінки та іншу інформацію з будь-яких популярних браузерів.

Завантажити браузер Yandex можна за адресою: browser.yandex.ru

|